Pomaganie cechą nowoczesnego państwa

/ prezydent.pl

  

- Pomaganie jest cechą nowoczesnego państwa – powiedział Andrzej Duda podczas pikniku "Pomagam z radością", zorganizowanego w Brańszczyku (woj. mazowieckie) przez księży orionistów. Wydarzenie zainaugurowało ogólnopolską akcję charytatywną o tej samej nazwie.

"Państwo, w którym postawy otwarte na pomoc innym są silnie reprezentowane, to jest państwo, patrząc w dzisiejszych kategoriach, prawdziwie nowoczesne. W państwach najbardziej rozwiniętych tak się właśnie dzieje"

– powiedział Andrzej Duda.

Prezydent Zauważył, że "rodzajów działalności pomocowej, w którą bezinteresownie angażują się ludzie, jest w nowoczesnym państwie bardzo dużo”.

Prezydent podziękował księżom orionistom za ich działalność budującą "nowoczesną Polskę".

Przypomniał też postać zmarłego niedawno ks. Michała Łosa, który kilka dni przed śmiercią w szpitalu przyjął święcenia kapłańskie i wstąpił do zgromadzenia orionistów. Andrzej Duda odwiedził kapłana w Wojskowym Instytucie Medycznym i przyjął od niego prymicyjne błogosławieństwo.

"Tak ogromne było jego pragnienie znalezienia się właśnie w tym niezwykłym gronie ludzi, którzy życie swoje poświęcają służbie drugiemu człowiekowi, z modlitwą i z oddaniem się bliźniemu. To pokazuje, jacy są księża orioniści i jaka jest to wspólnota"

– powiedział prezydent.

Podziękował też wolontariuszom, którzy pomagają księżom w realizacji ich działań, strażakom, żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej i innym służbom za zaangażowanie w organizację pikniku "Pomagam z radością". Zaznaczył, że sobotni piknik ma pokazać to, czemu służą księża orioniści i popularyzować ich działalność

"To jest wielkie dzieło, które księża orioniści realizują poprzez swoje hospicja, poprzez domy, w których mieszkają seniorzy, opiekę nad młodzieżą z problemami wychowawczymi"

– podkreślił Andrzej Duda.

Agata Kornhauser-Duda powiedziała, że ma nadzieję, że akcja "Pomagam z radością" spowoduje, że w pomoc innym zaangażuje się więcej wolontariuszy. Podkreśliła, że wolontariat przynosi wymierne korzyści w życiu zawodowym. "

To sposób na własny rozwój, budowanie kompetencji, to podstawa naszych życiowych sukcesów

– zaznaczyła pierwsza dama.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie

/ Ambasada USA w Bagdadzie / By United States Department of State - http://diplomacy.state.gov/discoverdiplomacy/explorer/places/170159.htm, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30720260

  

Trzy rakiety typu Katiusza spadły w poniedziałek późnym wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w stolicy Iraku Bagdadzie, zwaną potocznie Zieloną Strefą - podały irackie źródła policyjne.

Jak pisze agencja Reuters źródła podały, że rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA.

Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

Podobny atak miał miejsce 8 stycznia. Wówczas w Zielonej Strefie spadły dwie tego samego typu rakiety. Atak nie spowodował wówczas ofiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts