"To zapowiedź dalszego dzielenia się z Polakami dochodem narodowym". Europoseł o wystąpieniu J. Kaczyńskiego

/ fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Polacy potrzebują bezpieczeństwa i to powinniśmy Polakom zaoferować. Myslę, że było takie oczekiwanie, że pojawią się zapowiedzi kolejnych "piątek", ale to absolutnie nie ten czas. Prezes Kaczyński bardzo mocno podkreślił fakt, że zdobyliśmy przez te cztery lata wiarygodność, a więc zrealizowaliśmy w 100 proc., a nawet z naddatkiem, program, który przygotowaliśmy m.in. tu, w Katowicach w 2015 - tak na gorąco wystąpienie prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Katowicach komentuje dla niezalezna.pl eurodeputowany PiS, Zbigniew Kuźmiuk.

- Żeby iść dalej potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba także zmiany. Programu, który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał także sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju - mówił dzisiaj podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Odnosząc się do tej wypowiedzi w komentarzu dla portalu niezalezna.pl, europoseł Zbigniew Kuźmiuk podkreśla, że "Polacy potrzebują bezpieczeństwa".

- Myślę, że było takie oczekiwanie, że pojawią się zapowiedzi kolejnych "piątek", ale to nie ten absolutnie czas. Prezes Kaczyński bardzo mocno podkreślił fakt, że zdobyliśmy przez te cztery lata wiarygodność, a więc zrealizowaliśmy w 100 proc., a nawet z naddatkiem, program, który przygotowaliśmy m.in. tu, w Katowicach w 2015. To właśnie buduje naszą wiarygodność. (...) To, co wypracujemy także w Katowicach i później, ma dużą szansę na pełną realizację i to bardzo ważne przesłanie dla Polaków

- podkreśla europoseł.

Zbigniew Kuźmiuk podkreślił, że jest to "kontynuacja Dobrej Zmiany", która "podbudowana wiarygodnością powinna dać PiS poparcie".

- To jest w dalszym ciągu zapowiedź dzielenia się z Polakami wypracowanym dochodem narodowym. Prezes Kaczyński mówił też o sprawach ważnych w dłuższym horyzoncie czasowym niż najbliższe cztery lata, tych o charakterze rozwojowym. To są wielkie przedsięwzięcia infrastrukturalne. Myślę, że miał na myśli m.in. Centralny Port Komunikacyjny. Mówił także o tym, że mamy na świecie tani pieniądz i powinniśmy właśnie teraz z niego korzystać, rozbudowując infrastrukturę w wymiarze nie tylko kraju, ale chociażby Trójmorza, aby umacniać ten organizm. To jest 100 mln obywateli, (...)  tylko brakuje infrastruktury na linii północ-południe. Potrzebne są olbrzymie pieniądze i jest okazja, aby takie przedsięwzięcia uruchomić

- mówi eurodeputowany PiS.

Wczoraj, podczas wystąpienia inaugurującego konwencję w Katowicach wicepremier Piotr Gliński, akcentował przygotowanie "planu dla Europy". Zapytany o możliwy jego kształt, Zbigniew Kuźmiuk podkreśla, że jest to zwrócenie uwagi na "zajęcie się problemami realnymi UE, a nie wyimaginowanymi".

- Na problemy Europy zawołanie "Więcej Europy" okazało się pójściem w złym kierunku. Finałem tego jest brexit, nie wiemy jeszcze z jakimi konsekwencjami, ale nie ulega wątpliwości, że negatywnymi dla przyszłości UE. To jest zajęcie się nie problemami wymyślonymi a rzeczywistymi, takimi jak migracja, brak ochrony granic zewnętrznych UE, trudna sytuacja w strefie euro

- mówi Kuźmiuk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dramat na północy Francji. 40-latek zabił partnerkę i dwoje dzieci

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Ella87

  

W Carvin na północy Francji ok. 40-letni mężczyzna zabił w nocy z niedzieli na poniedziałek swoją partnerkę i dwoje dzieci - poinformowały źródła zaznajomione ze sprawą, na które powołuje się agencja AFP.

Według służb ratunkowych 8-letni chłopiec i 16-letnia dziewczyna oraz ich 35-letnia matka zostali zadźgani nożem. Następnie sprawca usiłował popełnić samobójstwo.

Podejrzany został przewieziony do szpitala w Lille; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podało źródło policyjne.

Troje pozostałych dzieci w wieku 6, 9 i 13 lat schroniło się u dziadków mieszkających na tej samej ulicy; dziadkowie przewieźli je do szpitala w Lens.

Śledztwo w sprawie zbrodni wszczęła prokuratura w Bethune w departamencie Pas-de-Calais.

Według danych AFP w 2019 roku we Francji stwierdzono co najmniej 126 przypadków kobiet zabitych przez obecnego lub byłego partnera - oznacza to, że średnio co trzy dni ginęła jedna kobieta. Od stycznia br. zabito w ten sposób co najmniej 18 kobiet. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts