Największe wyzwania PiS na kolejną kadencję? Gowin uchylił rąbka tajemnicy

/ twitter.com/pisorgpl

  

- Wyzwaniami na kolejną kadencję jest systemowy przegląd instytucji państwa, walka ze słabością instytucjonalną oraz przegląd prawa - powiedział na konwencji "Myśląc: Polska" lider Porozumienia Jarosław Gowin. Wicepremier dodał, że Zjednoczona Prawica chce zawalczyć o poparcie elektoratu wielkomiejskiego.

"Wielkim wyzwaniem na następną kadencję będzie jeden z elementów diagnozy zawartej w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju - słabość instytucjonalna, to było jedno z wąskich gardeł rozwoju Polski. Przykładem mogła być kompletna nieudolność państwa w poprzednich kadencjach, jeżeli chodzi o walkę z rozmaitymi mafiami, na czele z mafią VAT-owską. Pokazaliśmy, że potrafimy przebudować i mamy też odwagę, żeby tak przebudować instytucje polskiego państwa, by skutecznie z tymi mafiami walczyły"

- powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin dodał, że trzeba też przemyśleć strukturę instytucjonalną Polski.

"Dokonać takiego systemowego przeglądu instytucji, zastanowić się, które funkcjonują dobrze, które funkcjonują gorzej, które nakładają na siebie swoje zadania"

- zauważył.

Wicepremier ocenił, że kolejnym wielkim zadaniem jest przegląd prawa.

"Pytanie, czy polskie prawo jest zawsze dobre, czy tych przepisów nie jest za dużo, czy one nie są często wewnętrznie sprzeczne, czy one nie są zbyt trudne do interpretacji (...). Taka dobrze pojęta diagnoza systemu prawa, usunięcie przepisów, które są zawalidrogą, które utrudniają codzienne życie Polakom , to jest kolejne duże wyzwanie na kolejną kadencję"

- zapowiedział.

Lider Porozumienia przekonywał, że polskie miasta stanowią rezerwę wzrostu.

"Trzeba uwolnić energię miast, zwłaszcza tych średnich i małych"

- powiedział lider Porozumienia.

Zaznaczył, że w niedzielę przedstawiony zostanie program Zjednoczonej Prawicy dla średnich miast.

"Tam jest uwięziony ogromny kapitał, który trzeba wyzwolić, kapitał, który może służyć rozwojowi. My mamy taką ambicję, żeby w tej następnej kadencji przekonać do siebie nie tylko, tak jak to się dzieje teraz, mieszkańców wsi, mniejszych miast, mieszkańców średnich miast. My chcemy zawalczyć także o zaufanie i poparcie elektoratu wielkomiejskiego"

- zadeklarował.

Według niego bardzo ważnym zadaniem jest przekonanie do siebie "twórczą część polskich, szeroko rozumianych i w dobrym tego słowa znaczeniu, elit społecznych".

"Potrzebujemy współpracy z tymi, którzy nawet jeżeli politycznie się dzisiaj z nami nie zgadzają, to rozumieją, albo zrozumieją w ciągu następnych lat naszych rządów, że te rządy dobrze służą Polsce i Polakom"

- dodał lider Porozumienia.

Polska jest i pozostanie państwem unitarnym; potrzebujemy silnego i sprawczego, jednego państwa. Po to powstała Zjednoczona Prawica, aby przeciwstawiać się szkodliwym dla Polski rozwiązaniom jak propozycje federalizacji 

- mówił, nawiązując do niedawno przedstawionego przez samorządowców opozycji planu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Idą święta, więc... Brytyjczycy przypominają, jak zachować się w razie zamachu terrorystycznego

/ ct.highfieldelearning.com

  

Brytyjska policja udostępniła dziś dostępne dla wszystkich kursy internetowe, w których wytłumaczone jest pożądane zachowanie na wypadek wystąpienia zamachu terrorystycznego.

Opracowany przez funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych i ekspertów kurs ACT Awareness eLearning był do tej pory dostępny tylko dla personelu pracującego w zatłoczonych miejscach, takich jak np. centra handlowe czy obiekty rozrywkowe. Teraz policja zachęca wszystkich, aby odbyli kurs, który pozwoli nauczyć się w jaki sposób dostrzec sygnały podejrzanego zachowania i jak reagować w przypadku samego ataku.

Kurs ACT Awareness eLearning składa się z siedmiu modułów o łącznej długości 45 minut.

Jak podkreślono, decyzja o udostępnieniu kursu szerokiej publiczności nie ma związku z atakiem terrorystycznym, który miał miejsce 29 listopada na Moście Londyńskim, jednak te wydarzenia były przypomnieniem o trwającym zagrożeniu i nieustannej potrzebie czujności.

W ataku, który miał miejsce podczas odbywającego się w budynku Fishmongers' Hall seminarium na temat reintegracji skazanych, zabite zostały dwie osoby, a trzy inne zostały ranne. Sprawcą zamachu był skazany w przeszłości za terroryzm 28-letni Usman Khan, który w grudniu zeszłego roku został warunkowo zwolniony z więzienia. W powstrzymaniu napastnika przed atakowaniem kolejnych ofiar kluczową rolę odegrały przypadkowe osoby - uczestnicy seminarium, pracownicy budynku i przypadkowi przechodnie. Jednym z bohaterów tych wydarzeń był pracujący w kuchni w Fishmongers' Hall Polak o imieniu Łukasz.

[polecam:https://niezalezna.pl/299793-brytyjczycy-oszaleli-na-punkcie-kucharza-z-klem-narwala-polski-bohater-z-ulanska-fantazja]

Na początku listopada władze brytyjskie obniżyły poziom zagrożenia terrorystycznego z "poważnego" na "znaczące". "Znaczący" poziom zagrożenia terrorystycznego jest trzecim w pięciostopniowej skali i oznacza, że atak może nastąpić bez ostrzeżenia. Mimo ataku na Moście Londyńskim nie zdecydowano się na ponowne podniesienie stopnia zagrożenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl