Z planów szerokiej koalicji nici! Kosiniak-Kamysz stawia sprawę startu PSL w wyborach jasno

Władysław Kosiniak-Kamysz / twitter.com/nowePSL

  

Nie wyobrażam sobie, żebyśmy do parlamentu polskiego mogli wspólnie startować z jednej listy wyborczej z lewicą - powiedział dziś szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Szanujemy poglądy partii Razem, Wiosny, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ich liderów, ich członków. Podchodzimy do nich z szacunkiem i to nas różni od radykałów z prawej strony, ale ja nie wyobrażam sobie, żebyśmy do parlamentu polskiego mogli wspólnie startować z jednej listy wyborczej z lewicą"

– powiedział.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Naczelny Komitet Wykonawczy Polskiego Stronnictwa Ludowego rekomenduje, aby zaprosić Platformę Obywatelską do wspólnego startu w wyborach. Platformę, która zaczęła jeździć po Polsce z Barbarą Nowacką.

"To nie jest rozwiązanie, które przynosi sukces, bo odcina skrzydło. Nie wyobrażam sobie koalicji zjednoczonej opozycji od Wiosny do PSL; nie wyobrażam sobie koalicji, która po prostu łamie skrzydła i traci swoich wyborców. To jest niedobre zarówno dla nas, ale również dla wyborców Wiosny czy SLD" – dodał Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL ocenił, że blok lewicowy „ma szansę na dobry wynik, ale "musi być oparty o idee, o wspólnotę poglądów”.

„My zapraszamy wszystkich do budowy Koalicji Polskiej, budowy umiarkowanego centrum"

– oświadczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowe przypadki wirusa w Chinach

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/iXimus

  

30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach - poinformowała w niedzielę państwowa komisja zdrowia. 25 z nich dotyczy osób, które przyjechały z zagranicy. Trzy kolejne osoby zmarły z powodu Covid-19.

Pięć nowych infekcji stwierdzono w prowincji Guangdong w południowych Chinach - sprecyzowała państwowa komisja zdrowia.

Od początku epidemii liczba osób zakażonych w Chinach wzrosła do 81 669, w tym koronawirusa wykryto u 913 osób z zagranicy.

W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarły trzy kolejne osoby w prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie Covid-19 pojawił się w pierwszej kolejności. Hubei jest regionem najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa w tym kraju. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 3 329.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts