Nieczyste sumienie Zachodu

  

Zachód od dawna hołduje politycznej poprawności. Jednym z powodów jest to, czego Polacy raczej nie rozumieją, bo nie mają takich doświadczeń. Na przykład założyciel i wieloletni właściciel korporacji Ikea w młodości, w czasie II wojny światowej, sympatyzował z ugrupowaniem uważanym za nazistowskie. Poza tym sporo zachodnich korporacji, z niemieckimi na czele, po prostu wspierało machinę wojenną, a nawet ludobójczą III Rzeszy. Swoje trupy w szafie mają też mocarstwa kolonialne i kraje, gdzie dopuszczano niewolnictwo.

Także w kwestii praw kobiet najbardziej rozwinięte kraje Zachodu były za Polską. Ponadto w niepodległej Rzeczypospolitej nigdy nie prześladowano za homoseksualizm. Współcześnie odzywa się wśród zachodnich elit sumienie albo nie chcą one, by ktokolwiek pytał, przypominał o wstydliwej historii ich rodzin, państw czy firm. Dlatego wahadło wychyliło się w drugą stronę. Polska jednak jest inna. Polska i Polacy byli w roli prześladowanych i wyzyskiwanych. Nawet trudno rozliczać się z pańszczyzny, która była środkowo- i wschodnioeuropejską formą niewolnictwa, skoro zdecydowana większość Polaków ma korzenie chłopskie, a potomków dawnych magnatów trudno uświadczyć.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts