Kulisy konwencji PiS. Będą wystąpienia Kaczyńskiego i Morawieckiego

konwencja PiS / twitter.com/pisorgpl

  

Wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa Porozumienia Jarosława Gowina i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry - to niektóre z wydarzeń drugiego dnia konwencji PiS "Myśląc: Polska" w Katowicach. W sobotę w Katowicach politycy PiS i eksperci będą kontynuować dyskusje w ramach trwającej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym konwencji PiS „Myśląc: Polska”.

Przed południem zaplanowane są wystąpienia liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, lidera Porozumienia, wicepremiera Jarosława Gowina i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Po południu natomiast głos zabiorą: premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło.

Sobotnie rozmowy podczas konwencji będą koncentrować się wokół zagadnień związanych z polityką zagraniczną, obronnością, rolnictwem, finansami publicznymi, edukacją, sportem, zdrowiem, samorządem terytorialnym, administracją, kulturą i mediami.

Podczas dziewięciu sesji plenarnych głos zabiorą m.in.: minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, szef MON Mariusz Błaszczak i minister finansów Marian Banaś.

Tegoroczna konwencja pod hasłem „Myśląc: Polska 2019” potrwa do niedzieli i ma być merytoryczną debatą polityków i ekspertów, dotyczącą minionych działań rządu oraz propozycji na przyszłość. Jak przekonywali politycy PiS, w tym rzeczniczka partii Anita Czerwińska, efektem konwencji mają być założenia do programu, z którym PiS wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Podczas wystąpienia inauguracyjnego w piątek szef Rady Programowej PiS, wicepremier Piotr Gliński nawiązywał do podobnej konwencji, która odbyła się przed wyborami parlamentarnymi cztery lata temu. Gliński mówił m.in. o potrzebie zdania sprawozdania z dotychczasowych prac rządu, które - jak przekonywał - powinno być obowiązkiem polityków.

Gliński podkreślił, że wiarygodność i praca dla ludzi, to dwa pierwsze i podstawowe wymiary dokonań rządu PiS i polityki partii. Szef Rady Programowej PiS poinformował, że w trakcie konwencji będzie miało miejsce 450 wystąpień, 16 sesji plenarnych i 70 paneli specjalistycznych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Katedra Metropolitalna Św. Jana Chrzciciela w Turynie / By moi-même - Torino (Italy), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=906745

  

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę, transmitowane na cały świat przez media, zapowiedział dziś arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa.

"Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia"

- podkreślił w swym wystąpieniu metropolita stolicy Piemontu.

Ogłosił, że w Wielką Sobotę o godz. 17 będzie przewodniczył długiej modlitwie przed Całunem. Podkreślił, że wszyscy na świecie będą mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Całun Turyński, czyli tkanina, w którą według tradycji owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela. Od lat jest przedmiotem badań i analiz, dokonywanych także przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii w celu ustalenia daty pochodzenia płótna i jego przeznaczenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts