Przed południem zaplanowane są wystąpienia liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, lidera Porozumienia, wicepremiera Jarosława Gowina i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Po południu natomiast głos zabiorą: premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło.

Sobotnie rozmowy podczas konwencji będą koncentrować się wokół zagadnień związanych z polityką zagraniczną, obronnością, rolnictwem, finansami publicznymi, edukacją, sportem, zdrowiem, samorządem terytorialnym, administracją, kulturą i mediami.

Podczas dziewięciu sesji plenarnych głos zabiorą m.in.: minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, szef MON Mariusz Błaszczak i minister finansów Marian Banaś.

Tegoroczna konwencja pod hasłem „Myśląc: Polska 2019” potrwa do niedzieli i ma być merytoryczną debatą polityków i ekspertów, dotyczącą minionych działań rządu oraz propozycji na przyszłość. Jak przekonywali politycy PiS, w tym rzeczniczka partii Anita Czerwińska, efektem konwencji mają być założenia do programu, z którym PiS wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Podczas wystąpienia inauguracyjnego w piątek szef Rady Programowej PiS, wicepremier Piotr Gliński nawiązywał do podobnej konwencji, która odbyła się przed wyborami parlamentarnymi cztery lata temu. Gliński mówił m.in. o potrzebie zdania sprawozdania z dotychczasowych prac rządu, które - jak przekonywał - powinno być obowiązkiem polityków.

Gliński podkreślił, że wiarygodność i praca dla ludzi, to dwa pierwsze i podstawowe wymiary dokonań rządu PiS i polityki partii. Szef Rady Programowej PiS poinformował, że w trakcie konwencji będzie miało miejsce 450 wystąpień, 16 sesji plenarnych i 70 paneli specjalistycznych.