"Nasze programy zostały napisane przez Polaków". Prof. Gliński otworzył konwencję PiS

/ @RzecznikPiS

  

- To dokładnie 4 lata temu, w tym samym miejscu spotkaliśmy się na konwencji "Myśląc Polska", na której zaprezentowaliśmy potencjał programowy naszego środowiska i naszą determinację co do ich realizacji. Pokazaliśmy, że jesteśmy merytoryczni i dojrzali, że jesteśmy gotowi przejąć odpowiedzialność za Polskę - mówił otwierając konwencję Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

W Katowicach rozpoczęła się trzydniowa konwencja programowa PiS - "Myśląc: Polska 2019"; ma to być merytoryczna debata polityków i ekspertów na temat dokonań rządu oraz propozycji na przyszłość. Efektem konwencji będą założenia do programu, z którym PiS pójdzie do wyborów parlamentarnych.

Jesteśmy na Śląsku, kilka dni temu wydarzyła się tu katastrofa w kopani, zginęło trzech górników

- rozpoczął Piotr Gliński.

Wicepremier podkreślił, że "to dokładnie 4 lata temu, w tym samym miejscu spotkaliśmy się na konwencji >>Myśląc Polska<. na której zaprezentowaliśmy potencjał programowy naszego środowiska i naszą determinację co do ich realizacji".

Pokazaliśmy, że jesteśmy merytoryczni i dojrzali, że jesteśmy gotowi przejąć odpowiedzialność za Polskę

- dodał.

Nasze programy zostały w zasadzie napisane przez Polaków

- mówił.

Prof. Gliński wskazał, że "tamta konwencja rozpoczęła naszą kampanię wyborczą".

Była kolejnym po wyborach prezydenckich punktem zwrotnym. 4 lata temu zapowiedzieliśmy ciężką pracę dla Polski i Polaków. Dziś możemy powiedzieć z dumą, że przyniosła ona owoce. (...) Otwierana właśnie nasza druga konwencja programowa, ma za zadanie podsumować i zdać sprawozdanie z naszych dokonań. Polityk ma podstawowy obowiązek być z ludźmi, ciężko pracować i zdawać raport z wykonania zobowiązań. Wiarygodność i praca dla ludzi to są dwa pierwsze i dwa podstawowe wymiary naszych dokonań, naszej polityki dla Polski 

- wskazywał wicepremier.

 

 

Będziemy uzupełniać informację z konwencji programowej PiS

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Von der Leyen wychwala ideę "Zielonego Ładu". Jej emocje studzą... niemieccy przemysłowcy

Ursula von der Leyen / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nowa szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, wychwala zamysł Europejskiego Zielonego ładu i podkreśla, że "to nowa europejska strategia wzrostu, która zmniejszy emisje, tworząc miejsca pracy i poprawiając jakość naszego życia". Jej emocje studzi jednak niemiecki przemysł.

Nowa szefowa Komisji Europejskiej przekonuje w środę w artykule we "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że promowany przez nią plan redukcji emisji CO2 - Europejski Zielony Ład - to strategia wzrostu dla Europy. Niemiecki przemysł jest jednak sceptyczny.

- Ludzkość stoi w obliczu zagrożenia egzystencjalnego i cały świat zaczyna to rozumieć. W Niemczech susze, pożary i korniki zagrażają naszym lasom, od Afryki po Azję rozprzestrzeniają się pustynie. Rosnący poziom mórz zagraża europejskim miastom i wyspom na Pacyfiku. Ludzie doświadczali takich zjawisk wcześniej, ale nigdy nie przychodziły one z taką prędkością

 - alarmuje Ursula von der Leyen na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

[polecam:https://niezalezna.pl/300667-do-czego-chce-zmusic-huty-timmermans]

Powołując się na opinie naukowców, niemiecka polityk przekonuje, że zmiany da się zatrzymać, ale należy działać już teraz. Dlatego nowa Komisja Europejska nie chce tracić czasu i przedstawi w środę w Parlamencie Europejskim założenia Europejskiego Zielonego Ładu - podkreśla von der Leyen. Nowa szefowa KE podkreśla, że "Europejski Zielony ład" stanie się "siłą napędową nowych możliwości gospodarczych". 

- To nowa europejska strategia wzrostu. Zmniejszy emisje, tworząc miejsca pracy i poprawiając jakość naszego życia. To motyw przewodni, który będzie obecny we wszystkich sfery naszej polityki - od transportu po podatki, od żywności po rolnictwo, od przemysłu po infrastrukturę. Dzięki naszemu Zielonemu Ładowi chcemy nie tylko inwestować w czystą energię i rozszerzać handel emisjami, ale także pobudzić gospodarczy krwiobieg i zachować różnorodność biologiczną Europy

 - obiecuje przewodnicząca KE.

Chadecka polityk zastrzega, że dążenie do neutralności klimatycznej powinno być wykonalne dla wszystkich, w przeciwnym razie się nie powiedzie. Zapowiada zatem stworzenie funduszu na rzecz tych regionów europejskich, które mogą zostać szczególnie dotknięte zmianami, które niesie Europejski Zielony Ład.

[polecam:https://niezalezna.pl/301332-komisarz-wojciechowski-zapowiada-obrone-budzetu-rolnictwa-chcac-miec-rezultaty-trzeba-dac-odpowiedni-wklad]

- Chciałabym, aby fundusz ten zmobilizował w ciągu najbliższych 100 miliardów euro z pomocą Europejskiego Banku Inwestycyjnego i środków prywatnych. Nie pozostawiamy samym sobie tych (regionów), które będą musiały podjąć większy wysiłek - obiecuje.

Niemiecki przemysł patrzy tymczasem z niepokojem na plany Komisji Europejskiej.

- Te idee są zbyt jednostronne. Zrównoważony rozwój Europy zależy nie tylko od realizacji ekologicznych celów Zielonego Ładu. Konkurencyjność na arenie międzynarodowej musi być równie istotnym celem. Bilionowe inwestycje w ochronę klimatu muszą być dokonywane przez konkurencyjny i innowacyjny przemysł

 - powiedział w środę szef wpływowego Związku Niemieckiego Przemysłu (BDI) Dieter Kempf.

Jego zdaniem ciągłe śrubowanie celów klimatycznych działa jak trucizna na długookresowe inwestycje oraz jest niemal niewykonalne z punktu widzenia technicznego, ekonomicznego i społecznego.

- W efekcie konsumenci i firmy są jeszcze bardziej zdezorientowani - krytykuje Kempf.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl