W Katowicach rozpoczęła się trzydniowa konwencja programowa PiS - "Myśląc: Polska 2019"; ma to być merytoryczna debata polityków i ekspertów na temat dokonań rządu oraz propozycji na przyszłość. Efektem konwencji będą założenia do programu, z którym PiS pójdzie do wyborów parlamentarnych.

Jesteśmy na Śląsku, kilka dni temu wydarzyła się tu katastrofa w kopani, zginęło trzech górników

- rozpoczął Piotr Gliński.

Wicepremier podkreślił, że "to dokładnie 4 lata temu, w tym samym miejscu spotkaliśmy się na konwencji >>Myśląc Polska<. na której zaprezentowaliśmy potencjał programowy naszego środowiska i naszą determinację co do ich realizacji".

Pokazaliśmy, że jesteśmy merytoryczni i dojrzali, że jesteśmy gotowi przejąć odpowiedzialność za Polskę

- dodał.

Nasze programy zostały w zasadzie napisane przez Polaków

- mówił.

Prof. Gliński wskazał, że "tamta konwencja rozpoczęła naszą kampanię wyborczą".

Była kolejnym po wyborach prezydenckich punktem zwrotnym. 4 lata temu zapowiedzieliśmy ciężką pracę dla Polski i Polaków. Dziś możemy powiedzieć z dumą, że przyniosła ona owoce. (...) Otwierana właśnie nasza druga konwencja programowa, ma za zadanie podsumować i zdać sprawozdanie z naszych dokonań. Polityk ma podstawowy obowiązek być z ludźmi, ciężko pracować i zdawać raport z wykonania zobowiązań. Wiarygodność i praca dla ludzi to są dwa pierwsze i dwa podstawowe wymiary naszych dokonań, naszej polityki dla Polski 

- wskazywał wicepremier.

 

 

Będziemy uzupełniać informację z konwencji programowej PiS