Turcja: Wybuch samochodu bomby obok siedziby lokalnych władz. WIDEO

/ twitter.com/kumtemir_ahmet

  

Bomba znajdująca się w samochodzie wybuchła dziś w Turcji, w pobliżu granicy z Syrią, zabijając jadących nim trzech Syryjczyków - powiedział dziennikarzom turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. Dodał, że wstępne ustalenia wskazują na "powiązania z terroryzmem".

Według agencji Anatolia do wybuchu doszło, gdy samochód znajdował się w odległości ok. 750 metrów od siedziby lokalnych władz w granicznym mieście Reyhanli w prowincji Hatay.
 

Anatolia informowała wcześniej, że oprócz ofiar śmiertelnych było też dwóch rannych i że na miejsce przyjechało kilka karetek pogotowia i policyjnych radiowozów. Erdogan nie mówił o rannych.

W 2013 roku wybuch dwóch samochodów pułapek w mieście Reyhanli zabił 52 ludzi, w tym uchodźców syryjskich. Turcja oskarżyła o tamten atak syryjski wywiad.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nielegalny handel lekami. Akcja ABW

/ abw.gov.pl

  

- Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali siedem osób działających w ramach trójmiejskiej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym handlem produktami medycznymi w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Żaryn poinformował, że wśród zatrzymanych znaleźli się kierownicy aptek z terenu województwa pomorskiego, a także osoba z najbliższego otoczenia kierującego grupą właściciela sieci placówek, która uczestniczyła w działaniach mających na celu ukrycie środków finansowych pochodzących z przedmiotowego procederu, czyli w tzw. praniu brudnych pieniędzy.

Dodał, że podczas zatrzymania funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia zajmowane przez podejrzanych, gdzie zabezpieczono m.in. dokumentację i nośniki danych elektronicznych.

"U jednej z osób kierujących apteką zabezpieczono partię leków ukrywanych przed czynnościami kontrolnymi Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Pewną ich część, w ilości kilkudziesięciu opakowań, stanowiły preparaty deficytowe wyprowadzone z oficjalnej dystrybucji"

- wskazał.

Dodatkowo podczas akcji funkcjonariusze ABW zabezpieczyli cztery samochody o wartości ok. 270 tys. zł, a także 40 tys. zł w gotówce i równowartość 15,3 tys. zł w walutach obcych.

"Środki te, podobnie jak i zatrzymane pojazdy, zostaną zabezpieczone na poczet grożących przestępcom kar majątkowych"

- dodał.

"Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego obrotu środkami farmaceutycznymi, sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, posługiwania się podrobionymi i poświadczającymi nieprawdę dokumentami, w tym fakturami VAT, a także prania pieniędzy pochodzących z przestępstw"

- podkreślił Stanisław Żaryn.

Za zarzucane im czyny może grozić do 10 lat więzienia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts