Co na to RPO?

  

Parę dni temu doszło do brutalnego zatrzymania Wiesława Uklei, wiceprzewodniczącego Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu i działacza opozycji demokratycznej z czasów PRL. Zasłużony działacz, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Pamięci Narodowej i Osób Represjonowanych w PRL, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, został przez osiłków w krótkich gaciach rzucony na ziemię, zakuty w kajdanki i przy użyciu chwytu obezwładniającego zawleczony do nieoznakowanego radiowozu. Za co go to spotkało? Za to, że śmiał słownie protestować przeciwko imprezie środowisk LGBTQ, która jako „marsz równości” odbywała się na ulicach Opola.

Według Uklei: „Kilku osobników, również ubranych po cywilnemu, szarpiąc i dusząc mnie boleśnie, przewróciło mnie na bruk twarzą do ziemi i obezwładniło, wyłamując równie boleśnie ręce do tyłu i dogniatając w plecy kolanem; założono mi z tyłu kajdanki i dopiero zwolniono duszący i bolesny chwyt z krtani”. W związku z tą sytuacją mam pytania. Dlaczego policja w podobny sposób nie reagowała na prowokacje totalnej opozycji? Czy pani minister Elżbieta Witek wyjaśni zachowanie policji z Opola? Czy rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wypowie się w tej sprawie?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts