W ostatnich dniach głośno zrobiło się o sprawie mężczyzny, którego zwolniono z IKEI, gdy ten we wpisie na Facebooku sprzeciwił się polityce firmy, promującej środowisko LGBT. Przy tym mężczyzna cytował Pismo Święte.

Gwiazda TVN Kinga Rusin bardzo się tym tematem przejęła. Bynajmniej nie martwi jej jak niesprawiedliwie został potraktowany były pracownik szwedzkiego giganta. Ta staje w obronie IKEI. I pyta, czy chcemy ukamienować zarząd firmy? Przy okazji też odnosi się do.... wiary i Pisma Świętego.

Nie używajcie wiary by nienawidzić bliźniego swego! - apeluje Rusin na profilu "biało-czerwone serca", który prowadzi wraz z Markiem Kujawą."Wielebni hierarchowie Polskiego Kościoła! Szanowni Ministrowie Rządu Rzeczpospolitej! Redaktorzy ultraprawicowych mediów! Czy chcecie ukamienować lub zniszczyć naszą sąsiadkę, koleżankę z pracy albo kuzynkę, bo kocha kobietę i trzyma ją za rękę? Bo chce publicznie okazywać swoje uczucia, jak każdy? A może chcecie ukamienować lub zniszczyć zarząd firmy IKEA, która mówi swoim pracownikom, by nie szykanować takich ludzi jak ona i im nie grozić?"

- pyta dalej Kinga Rusin.

Ponadto stwierdza, że politycy i "ultraprawicowe" media mają "Czarne Serca. I ciężko grzeszą".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie używajcie wiary by nienawidzić bliźniego swego! Nasza wiara jest przepełniona szacunkiem i miłością do bliźniego. Wielebni hierarchowie Polskiego Kościoła! Szanowni Ministrowie Rządu Rzeczpospolitej! Redaktorzy ultraprawicowych mediów! Czy chcecie ukamienować lub zniszczyć naszą sąsiadkę, koleżankę z pracy albo kuzynkę, bo kocha kobietę i trzyma ją za rękę? Bo chce publicznie okazywać swoje uczucia, jak każdy? A może chcecie ukamienować lub zniszczyć zarząd firmy IKEA, która mówi swoim pracownikom, by nie szykanować takich ludzi jak ona i im nie grozić? A może chcecie ją wygnać z Polski? Tak samo jak zarząd Ikei? A może niech się tylko ukryje, nie pojawia się na ulicy? Może niech tylko zniknie z widoku? Może niech nie jada w tych samych restauracjach i nie chodzi do tego samego kina? Używając fragmentów Starego Testamentu (a zapominając o Nowy Testamencie, który jest fundamentem naszej wiary), niektórzy, w tym media i politycy szerzą nietolerancję i nienawiść do osób innych z urodzenia - o innej orientacji. Używając wiary te same media i ci sami politycy bronią ludzi swobodnie sugerujących zabijanie homoseksualistów (pracownik Ikei, na forum publicznym zacytował Stary Testament, wskazując zbieżność ze swoimi poglądami, i napisał na temat osób homoseksualnych: „Obaj będą ukarani śmiercią”). I wreszcie, te same media i ci sami politycy celowo manipulują by szerzyć zło. Sugerują, że propagowanie tolerancji dla inności to zło. Sugerują, że walka z wykluczaniem innych to zło. Te media i ci politycy mają Czarne Serca. I ciężko grzeszą. Powtarzamy jako społeczność Biało-Czerwonych Serc: wolność, w tym wolność słowa, kończy się tam gdzie zaczyna krzywda drugiego człowieka. Tak, niektóre poglądy to zło. Faszyzm to też poglądy i opinie. Nie ma tolerancji dla zła. Kinga Rusin i Marek Kujawa

Post udostępniony przez Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca)

Wygląda na to, że Kindze Rusin nie wystarczało, że jest "ekspertką" od ekologii, kornika, ASF, czy zagrożonych gatunków ptaków. Teraz postanowiła również zostać skarbnicą wiedzy o Piśmie Świętym i wierze.