Obniżka podatku dla wszystkich Polaków? PiS zapowiada wprowadzanie 17 proc. stawki z PIT!

Informując szczegółach procedowanego w Sejmie projektu ws. zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia poseł PiS Jarosław Krajewski ujawnił, że Prawo i Sprawiedliwość już niedługo rozpoczyna prace nad obniżką podatku PIT dla wszystkich Polaków. Zdaniem Krajewskiego chodzi o obniżenie podatku PIT do 17 proc.

PIT - zdjęcie ilustracyjne
Igor Smirnow/Gazeta Polska

Już za chwilę, już niedługo będziemy pracować nad rozwiązaniem, które zapewni obniżkę podatku PIT dla wszystkich Polaków do 17 proc..
- zapowiedział poseł PiS na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Poseł PiS odniósł się również do procedowanego w Sejmie projektu ustawy ws. zerowego PIT-u dla osób do 26. roku życia. Sejm zdecydował w środę o skierowaniu projektu do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych. W dyskusji posłowie podkreślali, że projekt to dobry kierunek zmian dla młodych, ale przepisy wymagają jeszcze dopracowania.

Krajewski zaznaczył, że to rozwiązanie jest „z jednej strony bardzo ważne, jeśli chodzi o zachęcenie osób do 26. roku życia do zwiększenia aktywności zawodowej, a z drugiej strony, jest to rozwiązanie, które zachęca do podejmowania legalnej pracy, zamiast pracy w szarej strefie”.

Jak dodał, proponowane przepisy są dedykowane dla dwóch milionów najmłodszych podatników.

To jest rozwiązanie, które możemy śmiało określić, że jest jednym z najkorzystniejszych rozwiązań dla młodych w całej Unii Europejskiej. Chcemy, żeby ten zerowy podatek PIT wszedł w życie już od 1 sierpnia br. Będziemy mogli powiedzieć, że PiS dotrzymuje danego słowa, ponieważ jest to kolejny podatek, który obniżamy w trakcie tej kadencji parlamentu - zaznaczył poseł Krajewski.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Urząd Skarbowy #Prawo i Sprawiedliwość #PiS #podatki #PIT

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo