Kłopoty opozycji

  

Nie ma dnia, by nie pojawiały się informacje na temat ewentualnego kształtu formacji, której w jesiennych wyborach ma przewodzić Grzegorz Schetyna. Lider PO chce, by we wspólnym bloku wystartowali ludowcy, SLD, Wiosna i polityczny plankton. To ma być gwarancją sukcesu. Tymczasem sondaże są bezlitosne: zjednoczona opozycja przegrywa bardziej niż ugrupowania, które idą do wyborów osobno.

Schetyna ma też kłopot z tzw. opozycją uliczną: Obywatele RP, znani z protestów przeciwko partii rządzącej, teraz protestują przeciwko opozycji, domagając się wspólnych list całej opozycji i prawyborów, podczas których zostaną wyłonieni kandydaci na listy wyborcze. To nie koniec. Były sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski został właśnie oskarżony m.in. o dokonanie przestępstw o charakterze korupcyjnym w aferze melioracyjnej. Opozycja zapowiada spotkania z Polakami w terenie i zapewne będzie się musiała zmierzyć z pytaniami dotyczącymi pana Gawłowskiego. A także skandalicznych wypowiedzi na temat programu 500+, które ostatnio mogliśmy usłyszeć od posła PO Jana Grabca. Okres przedwyborczy nie będzie nudny, o co zadba na pewno totalna opozycja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts