Schetynie marzy się fotel premiera? Ten sondaż szybko sprowadzi go na ziemię!

Grzegorz Schetyna / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

To będzie bolało! IBRiS zapytał badanych, kogo widzieliby w fotelu szefa rządu po wyborach. Zdecydowanie wygrywa premier Mateusz Morawiecki, później długo... długo nic. Niezwykle kiepski wynik odnotowuje Grzegorz Schetyna, a to nie jedyne zmartwienie opozycji.

Z opublikowanego na łamach „Rzeczpospolitej” sondażu wynika, że aż 35,6 proc. respondentów nie wiedziało, kogo wskazać w roli premiera. Wśród ankietowanych, którzy udzielili odpowiedzi wskazując któregoś z kandydatów zdecydowanie wygrywa Mateusz Morawiecki.

Sondaż przeprowadzono w dwóch wariantach. Proszono o spontaniczne podanie imienia i nazwiska osoby, którą ankietowani widzieliby na fotelu premiera po wyborach. W drugim wariancie zaprezentowano respondentom listę potencjalnych kandydatów i poproszono o wybranie z niej przyszłego premiera.

W wariancie, gdy kandydatów wskazywano spontanicznie największym poparciem cieszy się Mateusz Morawiecki, którego w roli premiera widziałoby 32,8 proc. ankietowanych. Drugi w zestawieniu Władysław Kosiniak-Kamysz odnotowuje jedynie 6,6 proc poparcia. Podium zamyka Grzegorz Schetyna ze słabiutkim (jak na lidera tak szerokiej opozycyjnej koalicji) wynikiem na poziomie 4,2 proc.
 
Gdy ankietowanych pytano o kandydatów zaproponowanych z listy  ponownie wygrywa Mateusz Morawiecki, którego na przyszłego premiera wskazało 38,5 proc. respondentów.

„Najbardziej zmienia się w nich pozycja Władysława Kosiniaka-Kamysza. Prezes PSL sam z siebie nie przychodzi wyborcom do głowy często, ale jego szanse rosną, gdy jest przez kogoś proponowany na szefa rządu”.
- czytamy w gazecie.(PAP)

Kosiniak-Kamysz plasuje się na drugim miejscu w rankingu z wynikiem na poziomie 16,2 proc. Poparcia. Na trzecim miejscu jest Schetyna, którego na premiera wskazuje jedynie 5,7 proc. badanych.

„Elektorat PiS jest zdecydowany i w 90 proc. wskazuje na Mateusza Morawieckiego. Elektorat opozycji – a przede wszystkim PO – wciąż poszukuje kandydatów i ma kłopoty z określeniem, kto powinien być szefem rządu”.
- informuje „Rzeczpospolita"” omawiając wyniki sondażu IBRIS.

Wśród zadeklarowanych wyborców Platformy Obywatelskiej z 2015 roku, Grzegorza Schetynę jako potencjalnego premiera wskazało jedynie16 proc. Wyborców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Rzeczpospolita

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzecia ofiara grypy we Włoszech

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

We Włoszech zmarła w niedzielę trzecia osoba, która była zarażona koronawirusem. W szpitalu w mieście Crema w Lombardii umarła kobieta, która przebywała na oddziale onkologii. Jej stan z powodu nowotworu był bardzo poważny - wyjaśniły miejscowe władze.

Kobieta była chora onkologicznie i była też zarażona koronawirusem - podkreślił przedstawiciel władz regionalnych Giulio Gallera.

We Włoszech zanotowano ponad 130 przypadków groźnego wirusa. 25 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts