Chłopak i dziewczyna – normalna rodzina. Watykan przeciwko gender

zdjęcie ilustracyjne / fsHH; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Najwyższe władze Kościoła katolickiego wydały dokument jasno określający stanowisko wobec ideologii gender. – Jest zdecydowaną odpowiedzią wobec nasilającego się w wielu krajach zagrożenia narzucania ideologii gender w edukacji dzieci i młodzieży – poinformowała wczoraj Konferencja Episkopatu Polski na stronie www.episkopat.pl.

Dokument „Mężczyzną i kobietą ich stworzył. Z myślą o drodze dialogu o kwestii gender w edukacji” został przygotowany przez Kongregację ds. Edukacji Katolickiej.

„Ideologia ta wprowadza projekty edukacyjne i wytyczne legislacyjne promujące tożsamość osobistą i związki emocjonalne w całkowitym oderwaniu od różnic biologicznych między mężczyzną a kobietą. Tożsamość człowieka jest zdana na indywidualistyczny wybór, który może się również z czasem zmieniać”.
- czytamy w dokumencie.

Podkreśla on, że kwestię edukacji seksualnej w szkołach należy pozostawić wolności rodziców. W związku z tym, że mamy do czynienia z pogłębiającym się w ostatnich latach kryzysem wychowawczym, szczególnie w odniesieniu do kwestii uczuciowości i płciowości, autorzy przypominają tradycyjne nauczanie Kościoła o człowieku. Zwracają też uwagę, że nie można pominąć faktu, iż fundamentem ideologii gender jest względność w pojmowaniu nie tylko płci – czy to biologicznej, czy kulturowej – ale także samego człowieka.

„Chciano, by każda osoba mogła wybrać swój stan i aby społeczeństwo musiało ograniczyć się jedynie do zagwarantowania jej tego prawa, także przez wsparcie materialne, w przeciwnym razie miałoby dochodzić do form dyskryminacji społecznej wobec mniejszości”.
- czytamy.

Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej przypomina o konieczności wychowania do miłości, które musi zaoferować „pozytywne, mądre i odpowiednie do wieku wychowanie seksualne”. Autorzy dokumenty przypominają, że tożsamość człowieka kształtuje się na podstawie różnorodności płciowej, a w rodzinie konfrontacja z matką i z ojcem ułatwia dziecku rozwój własnej tożsamości płciowej.

„Dzieci winny dojrzewać w relacji, konfrontując się z męskością i kobiecością — ojca i matki — i w ten sposób osiągać dojrzałość uczuciową. I to właśnie w samej wspólnocie rodzinnej dziecko może być wychowane do rozpoznawania wartości i piękna różnicy płci, równości oraz komplementarności biologicznej, funkcjonalnej, psychologicznej i społecznej”.
- możemy przeczytać w zaprezentowanym dokumencie.

Jego autorzy upominają się także o prawa rodziców do decydowania o wychowaniu dziecka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sellin o Grodzkim: Kompletnie nieprzygotowany do pracy państwowej polityk. Psuje honor państwa

Tomasz Grodzki / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

- [Tomasz Grodzki] to jest kompletnie nieprzygotowany do pracy państwowej polityk, który nie rozumie swojego miejsca. On zaprasza bez żadnych uprawnień jakąś część Komisji Weneckiej, spotyka się z ambasadorem rosyjskim, kiedy jest prowadzona jest ta wojna hybrydowa przeciwko Polsce. Psuje honor państwa polskiego, bo polski ambasador w Moskwie nie ma żadnych szans spotkać się z przewodniczącym Rady Federacji, a tymczasem ambasador rosyjski w Warszawie spotyka się z trzecią osobą w państwie - powiedział w programie "7x24" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Sellin.

Goście programu "7x24" rozmawiali o materiale Tomasza Duklanowskiego opublikowanym na naszym portalu.

Kolejny świadek zeznał bowiem, że przekazał pieniądze prof. Tomaszowi Grodzkiemu. Miało to dziać się w 2012 r. w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie.

Po chwili mama wyszła z gabinetu (...) Zakręciła jej się łza w oku. I powiedziała do nas: „Wiecie, chłopaki, nawet mu powieka nie drgnęła. Wsunął kopertę do szuflady, zamknął i nawet się na mnie specjalnie nie spojrzał”. Osiem lat temu prof. Tomasz Grodzki operował tatę pana Marka. Za operację wziął 7 tysięcy złotych

- mówi świadek, pan Marek Szczecina.

[polecam:https://niezalezna.pl/306694-siedem-tysiecy-za-operacje-dla-prof-grodzkiego-nowy-swiadek-w-aferze-kopertowej]

Życzyłbym sobie, (...) żeby już zapadł jakiś wyrok, wtedy będziemy mieli jasność. (...) [Wyrok] przeciwko lub uniewinniający marszałka

 - powiedział w "7x24" poseł Kukiz '15, Paweł Szramka. 

Prowadząca program redaktor Katarzyna Gójska zapytała, czy pewnym rozwiązaniem nie byłaby publikacja ewidencji "sprzedanych cegiełek", o których opowiadał marszałek Grodzki.

Możliwe, że to by wyjaśniło sprawę. Pytanie, czemu tego nie robi, należy zadać marszałkowi Grodzkiemu

- uznał poseł Kukiz '15.

Ja osobiście jako polityk i człowiek brzydzę się korupcją. Jeśli do tego doszło, [marszałek] powinien ustąpić

- stwierdził Szramka.

[polecam:https://niezalezna.pl/306476-kuriozalne-tlumaczenia-grodzkiego-ws-antypolskiej-rezolucji-pe-mowil-o-suwerennosci-i-niepodleglosci]

Inny z gości, Jarosław Sellin również skomentował aktywność marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, na niwie polityki zagranicznej.

- To jest kompletnie nieprzygotowany do pracy państwowej polityk, który nie rozumie swojego miejsca. On zaprasza bez żadnych uprawnień jakąś część Komisji Weneckiej, spotyka się z ambasadorem rosyjskim, kiedy jest prowadzona jest ta wojna hybrydowa przeciwko Polsce. Psuje honor państwa polskiego, bo polski ambasador w Moskwie nie ma żadnych szans spotkać się z przewodniczącym Rady Federacji, a tymczasem ambasador rosyjski w Warszawie spotyka się z trzecią osobą w państwie. My zawsze tego pilnowaliśmy, on to zepsuł. To jest oczywiście przez Rosjan bardzo umiejętne wykorzystywane na zasadzie "dziel i rządź"

- powiedział wiceminister kultury.

[polecam:https://niezalezna.pl/305676-wiceszef-msz-o-kulisach-spotkania-grodzki-andriejew-marszalek-nie-zastosowal-sie-do-zasady-wzajemnosci]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts