UWAGA, globalna awaria! Problemy ma Facebook, Instagram i WhatsApp. Ciebie też to spotkało?

media społecznościowe - zdjęcie ilustracyjne / Thomas Ulrich; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Wielu użytkowników odnotowało dziś zapewne problemy z działaniem popularnych mediów społecznościowych i komunikatorów. Jak się okazuje, powodem jest globalna awaria, która dotknęła już internautów m.in. w USA, Australii, a także Europie. Z naszych ustaleń wynika, że co najmniej od kilku godzin występują spore problemy z odtwarzaniem multimediów w takich aplikacjach jak m.in. Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

Z informacji wymienianych pomiędzy użytkownikami i zgłoszeń opisujących skalę problemu wynika, że użytkownicy wyżej wymienionych, jednych z największych na świecie i najpopularniejszych mediów społecznościowych oraz aplikacji i komunikatorów mogą mieć poważne trudności z wejściem na stronę, a nawet jeśli się to uda, wówczas pojawiają się problemy z poprawnym wczytywaniem zawartości, w tym przeważnie multimediów.

Awaria w znacznym stopniu uniemożliwia komunikację przez social media, co oznacza pozbawienie mediów społecznościowych jednej z ich podstawowych funkcji.

Internauci donoszą, że awaria Facebooka związana jest m.in z utrudnieniami przy logowaniu do serwisu i rejestracji. Użytkownicy zgłaszają również, że zarówno w wersji web, jak i w aplikacji nie publikują się nowe posty, zdjęcia czy filmy.

Poniżej wizualizacja skali awarii na przykładzie Facebooka:

[print screen downdetector.com]

 

A tak prezentuję się przebieg awarii na przykładzie Instagrama:


[print screen downdetector.com]


AKTUALIZACJA
Po kilku godzinach od pierwszych zgłoszeń dotyczących awarii, głos w tej sprawie zabrały władze Facebooka:
Niektórzy użytkownicy Facebooka w różnych częściach globu mieli w środę po południu trudności z umieszczaniem tam swych zdjęć i innych materiałów, co dotyczyło także platform Instagram i WhatsApp
- poinformował Facebook.

Zaznaczył jednocześnie, że intensywnie pracuje nad przywróceniem sytuacji do normy. Według śledzącego awarie w sieci portalu Downdetector.com, skargi na funkcjonowanie Instagramu złożyło ponad 14 tys. jego użytkowników, a w przypadku samego Facebooka i WhatsApp było to odpowiednio 7,5 tys. i 1,6 tys. Skargi nadsyłano głównie z Europy i z USA.

W trakcie jednego z naszych rutynowych przeglądów funkcjonowania systemu wywołaliśmy problem, utrudniający niektórym użytkownikom ładowanie lub wysyłanie zdjęć i filmów wideo.
- napisał w swym komunikacie Facebook. Zapewnił przy tym, że stara się przywrócić tak szybko jak to możliwe normalne działanie systemu.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, downdetector.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump spotkał się z rosyjskim szefem MSZ. Jednym wpisem na Twitterze zburzył narrację Ławrowa

/ Twitter/@realDonaldTrump

  

Prezydent Donald Trump ostrzegł szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa przed próbami ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w USA – brzmi komunikat wydany przez Biały Dom po wtorkowym spotkaniu polityków. Dodano, że lider USA wezwał Rosję do rozwiązania konfliktu z Ukrainą.

Trump przyjął we wtorek Ławrowa w Białym Domu. Po spotkaniu nie było wspólnej konferencji prasowej, prezydent USA udał się po nim na wiec wyborczy w Pensylwanii.

Podczas późniejszej konferencji prasowej w rosyjskiej ambasadzie w Waszyngtonie Ławrow zaprzeczył, że rozmawiał z Trumpem o ingerencji w wybory.

[polecam:http://niezalezna.pl/301275-ukraina-i-rosja-konstruktywnie-w-kwestii-gazu-a-co-z-donbasem-putin-nie-zmienia-stanowiska]

Po rozmowie z Ławrowem Trump zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z Gabinetu Owalnego ze stojącym obok niego rosyjskim szefem MSZ.

Właśnie miałem bardzo dobre spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem i przedstawicielami Rosji. Dyskutowaliśmy o wielu sprawach, w tym handlu, Iranie, Korei Północnej, traktacie INF, kontroli zbrojeń nuklearnych i ingerowaniu w proces wyborczy. Czekam na kontynuację naszego dialogu w bliskiej przyszłości

- napisał przywódca USA.

Wcześniej we wtorek sekretarz stanu Mike Pompeo ostrzegł Ławrowa przed podejmowaniem przez Rosję prób ingerencji w wybory prezydenckie w USA w przyszłym roku. "Jeśli chodzi o ingerencję w nasze sprawy wewnętrzne, powiedziałem jasno, że to niedopuszczalne" - oświadczył Pompeo na wspólnej konferencji prasowej. W odpowiedzi rosyjski minister zakwestionował oskarżenia, jakoby Kreml ingerował w poprzednie wybory w USA.

 [polecam:http://niezalezna.pl/301116-te-slowa-macrona-wywolaly-prawdziwa-burze-propozycje-francji-leza-w-interesie-rosji-slychac]

Podczas pierwszej od dwóch lat wizyty Ławrowa w Waszyngtonie szefowie dyplomacji USA i Rosji rozmawiali m.in. o traktacie o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF), Chinach, denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, konflikcie w Syrii i sytuacji na Ukrainie.

Media w USA uznają wtorkowe rozmowy z Ławrowem w amerykańskiej stolicy za kontrowersyjne. Wskazują, że w ten sam dzień Demokraci ogłosili dwa artykuły impeachmentu prezydenta związane z aferą ukraińską. Trumpowi zarzuca się w nich nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze w Kijowie oraz utrudnianie pracy Kongresu.

W poniedziałek w Paryżu zakończył się szczyt w formacie normandzkim. We francuskiej stolicy doszło do pierwszego spotkania między prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Ławrow oświadczył w USA, że "szczegółowo poinformował" stronę amerykańską o przebiegu wydarzeń w Paryżu
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl