Opozycja razem czy osobno? To bez znaczenia - PiS wygrywa w obu wariantach!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Najnowszy sondaż przeprowadzony dla "Super Expressu" nie pozostawia cienia wątpliwości. Nawet, jeśli opozycja się zjednoczy, to i tak jesienne wybory parlamentarne wygra Prawo i Sprawiedliwość. Porażka opozycji wygląda jeszcze bardziej dotkliwie w wariancie, kiedy partie startują samodzielnie.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę PiS zdobyłby 45 proc. głosów. PO mogłaby liczyć na zaledwie 24 proc.

Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze trzy ugrupowania: Wiosna - 8 proc.,  SLD oraz Kukiz'15, które mogą liczyć na po 5 proc głosów.

"Super Express" zbadał również wariant, w którym wzięto pod uwagę koalicje, które zawiązały się na wybory do europarlamentu: Koalicję Europejską złożoną z PO, Nowoczesnej, SLD oraz PSL, a także Konfederację.

W takim przypadku i tak wygrałaby partia Jarosława Kaczyńskiego - PiS mógłby liczyć na 45 proc. poparcia, przy 34 proc. dla Koalicji Europejskiej.

Wiosna zdobyłaby 8 proc. głosów. Zarówno na Kukiz'15, jak i Konfederację, chęć oddania głosu deklaruje po 5 proc. wyborców.

Sondaż dla "Super Expressu" zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 26-27 czerwca 2019 roku na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl