Olimpijczyk Maciej Kurowski: odchodzę ze sportu na zawsze

Trzykrotny olimpijczyk - saneczkarz Maciej Kurowski ogłosił zakończenie kariery. "Odchodzę ze świata sportu. Raz na zawsze" - napisał na swoim profilu na Facebooku.

facebook.com/polishluger/photos

Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich (Vancouver 2010, Soczi 2014 i Pjongczang 2018) ze sportem kończy z podniesioną głową, pomimo że nie odniósł w karierze spektakularnych sukcesów.

Odchodzę ze świata sportu. Raz na zawsze. Saneczkarstwo było całym moim światem przez grube lata. 13 lat w kadrze seniorów. 2 lata w kadrze juniorów i kilka lat bawienia się w sanki mając gile pod nosem. Przez te lata mogłem robić milion innych rzeczy, jednak nie postąpiłbym inaczej

- napisał.

Kurowski urodził się 19 czerwca 1986 roku w Jeleniej Górze. W Pucharze świata zadebiutował w 2006 roku, zajmując 30. miejsce w Calgary. W Vancouver i Soczi w olimpijskiej rywalizacji jedynek plasował się na 23. pozycji, w Pjongczangu był 18. Natomiast w mistrzostwach świata jego najlepszym wynikiem była 16. pozycja w 2015 roku w Siguldzie.

Do upragnionej pierwszej dziesiątki w Pucharze Świata zabrakło tysięcznych, jednak znając specyfikę dyscypliny, śmiało odchodzę z wysoko podniesioną głową

- zakończył Kurowski.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Maciej Kurowski #saneczkarstwo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo