W #Jedziemy o kulisach unijnych rozgrywek. "Chadecy wygrywają wybory i mówią: naszym kandydatem jest socjalista"

Frans Timmermans / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Czy Frans Timmermans zostanie nowym szefem Komisji Europejskiej? Obiekcje wobec tego mają nie tylko Włosi i państwa Grupy Wyszehradzkiej, ale również wielu chadeków z Europejskiej Partii Ludowej. - Frans Timmermans, człowiek których jest socjalistą, jest namaszczony przez Merkel, która jest chadeczką, na stanowisko, które jest najważniejsze w związku z wyborami, które wygrali chadecy, a przegrali socjaliści - przedstawia pewien absurd "nominacji" dla Timmermansa Michał Rachoń w programie #Jedziemy.

Dziś kolejna odsłona obrad Rady Europejskiej, która ma wyłonić obsadę najważniejszych stanowisk w Unii Europejskiej. Wciąż najpoważniejszym kandydatem na stanowisko szefa Komisji Europejskiej wydaje się być Holender Frans Timmermans. Dziś w programie #Jedziemy Michał Rachoń przypomniał osobiste często wycieczki Timmermansa wobec polskiego rządu.

- Właśnie w związku z niezłomną postawą wobec tych "źle wychowanych Polaków" Frans Timmermans jest dziś kandydatem Angeli Merkel do zainstalowania na stanowisku szefa Komisji Europejskiej. To trudne zadanie musi przeprowadzić Donald Tusk. Robi to - jak zwykle, albo - jak często - przeciwko Polsce. To do zadań przewodniczącego Rady Europejskiej należy stworzenie dogodnych warunków do gabinetowych rozmów

- stwierdził Michał Rachoń.

Przywołał rozmowę, która odbyłą się w niedzielny wieczór między Fransem Timmermansem a premierem Bułgarii, Bojko Borisowem, o którego głosy zabiegał Holender.

- Dziś rozmowy w cieniu gabinetów podnoszone są do rangi sztuki. Tak przynajmniej jedną z rozmów nazywa portal Politico. a pisze o rozmowie pryncypialnego jak zawsze Timmermansa z partnerem, który ma udzielić mu wsparcia i którego głos należy policzyć. Chodzi o premiera Bułgarii Bojko Borisowa, który jasno wyłożył, czego oczekuje w zamian za poparcie Timmermansa. Gaz, wejście do strefy Schengen oraz aby kierowana przez Timmermansa Unia zakończyła program monitorowania "wysiłków antykorupcyjnych rządu Bułgarii". (...) Co na to rycerz niezłomności Frans Timmermans? Zanim udzieli odpowiedzi, prosi, aby wyłączyć kamerę

- zauważył Michał Rachoń.

Obiekcje wobec kandydatury Timmermansa mają nie tylko Włosi i państwa Grupy Wyszehradzkiej, ale również wielu chadeków z Europejskiej Partii Ludowej.

Nie godzą się na to, by to socjalista objął najwyższe unijne stanowisko, mimo że to chadecy wygrali wybory do Parlamentu Europejskiego.

- Frans Timmermans, człowiek który jest socjalistą, jest namaszczony przez Merkel, która jest chadeczką, na stanowisko, które jest najważniejsze w związku z wyborami, które wygrali chadecy, a przegrali socjaliści. (...) Po co są w Unii Europejskiej wybory? Wygrywają wybory chadecy i mówią, dobrze, naszym kandydatem jest socjalistą

- pytał Rachoń.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne przypadki koronawirusa! Jednym z zarażonych jest... kierowca

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Rząd Japonii potwierdził dziś dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem z chińskiego Wuhanu. Jednym z zarażonych jest kierowca, który nigdy nie był w tym mieście, gdzie wybuchła epidemia – podała japońska agencja Kyodo.

Przypadek kierowcy autokaru wycieczkowego jest pierwszym wykrytym w Japonii zarażeniem niezwiązanym z niedawną podróżą do Chin – podkreśla Kyodo. 60-letni mężczyzna prowadził wcześniej w styczniu autokar, którym poruszały się dwie grupy chińskich turystów z Wuhanu – zaznaczył minister zdrowia, pracy i opieki społecznej Katsunobu Kato.

Łącznie w Japonii odnotowano dotychczas sześć przypadków zarażenia koronawirusem. Podejrzewa się, że wirus pojawił się pod koniec 2019 roku na targu w Wuhanie, na którym nielegalnie handlowano dzikimi zwierzętami.

Wirus z Wuhanu wywołuje zapalenie płuc, które może być śmiertelne. Na razie nie jest jasne, jak łatwo rozprzestrzenia się pomiędzy ludźmi, ani jak bardzo jest dla nich groźny.

Według wtorkowych danych oficjalnych w Chinach wirus zabił już 106 osób, a zarażenie potwierdzono u ponad 4,5 tys. osób. Prawie tysiąc z nich określono jako przypadki ciężkie.

Niewielkie liczby zakażeń odnotowano również w innych krajach, ale dotychczas nie pojawiły się doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts