Armia poderwała myśliwce. Zawiniło... stado ptaków

zdjęcie ilustracyjne / Republic of Korea Armed Forces; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Południowokoreańska armia poderwała myśliwce w związku z wykryciem – jak początkowo informowała – niezidentyfikowanego obiektu przelatującego nad granicą z Koreą Płn. Później okazało się, że przyczyną zamieszania było stado ptaków.

We wcześniejszych komunikatach kolegium połączonych szefów sztabów podawało, że „sprawdza i podejmuje środki” w związku z wychwyceniem przez radar „niezidentyfikowanego obiektu w powietrzu nad strefą zdemilitaryzowaną” przy granicy pomiędzy dwiema Koreami.

W niedzielę w innej części tej strefy prezydent USA Donald Trump spotkał się z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem. Jako pierwszy urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych przekroczył linię demarkacyjną i przebywał przez chwilę na terytorium Korei Płn.

Agencja Yonhap, cytując niewymienionego z nazwiska oficera kolegium informuje, że po wykryciu obiektu południowokoreańska armia poderwała „kilka myśliwców”, których piloci potwierdzili później, że chodziło o ok. 20 ptaków, najprawdopodobniej dzikich gęsi.

Podrywając myśliwce, armia poinformowała o tym stronę północnokoreańską poprzez kanał komunikacji wojskowej, by uniknąć przypadkowych starć.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak ona na to wpadła? Joanna Mucha i jej pomysł na Platformę: Musimy przestać walczyć z PiS

Zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

Trwa rywalizacja o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. A jak kampania wyborcza, to są i refleksje... Jedną z nich popisała się właśnie kandydatka Joanna Mucha. - Musimy bardzo wyraźnie odwrócić wektor, czyli przestać walczyć z PiS-em, a zacząć walczyć o Polskę - stwierdziła.

Joanna Mucha poinformowała, że przed nią jeszcze pięć spotkań w ramach prowadzonej wewnątrz partii kampanii w wyborach przewodniczącego. Mówiła, że wybory nowego lidera partii są konieczne, "zmiana jest potrzebna".

- Ja kandyduję z hasłem: Nowy początek. Rzeczywiście uważam, że Platformie ten nowy początek jest bardzo potrzebny

 - powiedziała Mucha. Zaznaczyła, że w trakcie prowadzonych spotkań przedwyborczych doszła do przekonania, że PO musi.... przestać walczyć z Prawem i Sprawiedliwością, a zacząć walczyć o Polskę.

- Moje głębokie przekonanie po tych wszystkich spotkaniach, że my musimy bardzo wyraźnie odwrócić wektor, czyli przestać walczyć z PiS-em, a zacząć walczyć o Polskę. To jest to, co wybrzmiewa właściwie po każdym spotkaniu, że ludzie oczekują tego, że będziemy walczyć o Polskę i że w ten sposób mamy szanse wygrać wybory

- powiedziała dziennikarzom Mucha.

[polecam:https://niezalezna.pl/306058-pozar-w-platformie-obywatelskiej-brakuje-demokracji-musimy-ja-przywrocic-w-samej-po]

Dodała, że "nie czuje się już dyskryminowana w PO", choć dodała, że żałuje iż jest jedyną kobietą wśród kandydatów na przewodniczącego Platformy.

Pytana o piątkową rezygnację Bartosza Arłukowicza z ubiegania się o stanowisko przewodniczącego PO, który poinformował, że rezygnuje i poprze Małgorzatę Kidawę-Błońską w kampanii prezydenckiej, Mucha powiedziała, że nie jest jego decyzją zaskoczona.

- Jeżeli chodzi o pozostałą piątkę, to proszę poczekać, myślę, że każdy z nas będzie tutaj decyzje podejmował

 - stwierdziła.

[polecam:https://niezalezna.pl/306486-arlukowicz-rezygnuje-ze-startu-na-szefa-po]

Po rezygnacji Bartosza Arłukowicza, w wyborach przewodniczącego PO startują: Borys Budka, Joanna Mucha, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Wybory odbędą się 25 stycznia. Wyboru dokonywać będą wszyscy członkowie PO. Gdyby żaden z kandydatów nie uzyskał 50 proc. głosów, 8 lutego odbędzie się druga tura wyborów. Mucha powiedziała, że chciałaby, aby te wewnętrzne wybory rozstrzygnięto już w pierwszej turze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts