Czarzasty nieźle odleciał! Oceniając szanse Timmermansa zaczął mówić o „rozmazanych ślimakach”

Frans Timmermans / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Na szczycie w Brukseli przywódcy dyskutują o obsadzie najwyższych stanowisk we wspólnocie - szefa KE, przewodniczącego Rady Europejskiej, Parlamentu Europejskiego czy szefa unijnej dyplomacji. Tymczasem oceniając na antenie TOK FM sporną kandydaturę Fransa Timmermansa na to stanowisko, przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty w pewnej chwili zaczął mówić o... „rozmazanych ślimakach”.

Nie ulega wątpliwości, że kandydatura Timmermansa budzi ogromne kontrowersje.

Kandydatura socjaldemokraty Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej jest problematyczna nie tylko dla krajów Grupy Wyszehradzkiej, ale także dla innych.
- powiedział premier Estonii Juri Ratas po poniedziałkowych obradach szczytu UE w Brukseli.

Szef estońskiego rządu wierzy, że w trakcie trwającego od niedzieli szczytu w Brukseli, zawieszonego do wtorku po około 20 godzinach rozmów, możliwe jest - mimo impasu - znalezienie kandydatów na najwyższe stanowiska, którzy będą odpowiadać wszystkim.

Podobnego zdania są uczestniczący w szczycie przedstawiciele krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Tymczasem Frans Timmermans zyskał nieoczekiwane wsparcie w postaci ciepłych słów płynących pod jego adresem z ust lidera SLD Włodzimierza Czarzastego. Na antenie TOK FM, przekonywał on, że to właśnie Timmermans jest dobrym kandydatem na szefa Komisji Europejskiej. Dlaczego? Czarzasty ma swoją teorię dotyczącą... ślimaków.

Timmermans bardzo kocha Polskę, tak nawiasem. Z tego co pamiętam ma żonę Polkę i o tej Polsce sporo wie. Walczy o praworządność, czyli to co jest mi bliskie, bo konstytucję w Polsce SLD m.in. dawało. Jest bardzo konkretny. Nienawidzę tych polityków europejskich, takich rozmazanych ślimaków. Śluz zostawiają po sobie, tylko można się na tym poślizgnąć.
- mówił Włodzimierz Czarzasty na antenie TOK FM.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, TOK FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne ofiary koronawirusa w Chinach. Służby informują o 106 osobach zmarłych

/ pixabay.com/geralt

  

Do 106 wzrosła w Chinach liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa, a zarażonych nim jest już ponad 4 tysiące osób - poinformowały dzisiaj rano czasu lokalnego chińskie media.

W samej prowincji Hubei, gdzie epidemia miała swój początek, zmarły kolejne 24 osoby, a kolejnych blisko 1,3 tysiąca osób zostało zarażonych.

W poniedziałek poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej wirusa w Pekinie.

Epidemia koronawirusa, mogącego wywoływać groźne zapalenie płuc, wybuchła pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

By powstrzymać rozwój epidemii, chińskie władze w praktyce odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan; zawiesiły m.in. komunikację, zarówno połączenia lokalne, jak i dalekobieżne.

Nowy koronawirus jest już w kilkunastu innych państwach, w tym w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Australii, Kanadzie i we Francji. W poniedziałek o pierwszych przypadkach infekcji poinformowały władze Sri Lanki i Niemiec.

Jak dotąd nie ma doniesień o zgonach poza Chinami kontynentalnymi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts