Wicepremier zapowiada konwencję PiS. 16 sesji, ponad 60 paneli i 400 mówców! Padną nowe propozycje

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

16 sesji plenarnych, ponad 60 paneli i powyżej 400 mówców - tak w liczbach ma wyglądać konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która rozpoczyna się w najbliższy piątek. Kulisy przygotowań ujawnił wicepremier Piotr Gliński. Zapowiedział on, że podczas konwencji padną nowe propozycje programowe.

Podczas dzisiejszego śniadania prasowego wicepremier Piotr Gliński poinformował, że konwencja rozpocznie się w piątek 5 lipca o godz. 16.00 i zakończy się w niedzielę po południu. Konwencja ta ma być wzorowana na tej, która odbyła się na początku lipca 2015 roku.

"W najbliższy weekend od piątku do niedzieli organizujemy podobną konwencję programową - Myśląc: Polska 2019"

- mówił Gliński.

Jak dodał, podczas spotkania odbędzie się 16 sesji plenarnych i ponad 60 paneli specjalistycznych.

"Przewidujemy, że będzie w związku z tym obecnych ok. 400 mówców - polityków i ekspertów, czyli znacznie więcej niż cztery lata temu"

- zaznaczył.

Wicepremier zaznaczył, że celem tej konwencji jest pokazanie "obecnego potencjału programowego i pomysłów programowych" Zjednoczonej Prawicy.

Jak podkreślił, podczas konwencji będzie też rozliczenie się z zapowiedzi programowych. Wskazał przy tym, że zdecydowana większość zapowiedzi programowych, które pojawiły się przed czterema latami w Katowicach, została zrealizowana lub jest w tej chwili realizowana.

"O tym wszystkim będziemy mówili, ale będziemy także na tej konwencji mówili o nowych pomysłach programowych"

- zapowiedział Gliński.

Jak dodał, będzie się to odbywało w "dwóch ujęciach".

"Te nowe pomysły i analiza tego, co żeśmy zrobili, będzie przedstawiana przez polityków, przez tych, którzy realizowali nasz program, ale także i nowe pomysły i analiza dokonań, czy wykonania będzie przedstawiana przez różnorakich ekspertów"

- poinformował.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie żyje szef bułgarskiego Sztabu Generalnego. Gen. Andrej Bocew miał 60 lat

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W wieku 60 lat zmarł nagle szef bułgarskiego Sztabu Generalnego gen. Andrej Bocew - podało w czwartek wieczorem Ministerstwo Obrony. Bocew zajmował stanowisko szefa obrony, jak nazywane jest to stanowisko w Bułgarii, od marca 2017 r.

W latach 2011-2017 r. generał Bocew był dowódcą bułgarskich sił lądowych.

Na stanowisko szefa obrony, które do 2009 r. było określane jak w innych krajach nazwą "szef sztabu generalnego", mianował go wkrótce po objęciu urzędu w 2017 r. obecny prezydent Rumen Radew.

"Wojsko traci w jego osobie znakomitego żołnierza i dowódcę, który pozostawi swój trwały ślad w wojskowej historii Bułgarii"

- napisano w komunikacie Ministerstwa Obrony Bułgarii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts