Jakiej opozycji życzyłoby sobie PiS? Prof. Gliński dla niezalezna.pl o oczekiwaniach partii rządzącej

Piotr Gliński / fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

  

Po stronie opozycji trwa spór, czy do jesiennych wyborów partie opozycjne powinny pójść w jednym bloku, tak jak w wyborach do PE, co sugeruje Platforma Obywatelska, czy w dwóch blokach, czego obecnie chce Polskie Stronnictwo Ludowe. - Z punktu widzenia PIS korzystna jest sensowna opozycja, która szanuje demokrację - powiedział naszej reporterce Lidii Lemaniak prof. Piotr Gliński, wicepremier i ministrer kultury, zapytany o to, jaki format startu opozycji jest lepszy z punktu widzenia PiS.

- Z punktu widzenia PIS korzystna jest sensowna opozycja, która szanuje demokrację i nie niszczy jej skrajnymi emocjami

- powedział naszej reporterce prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury, zapytany o to, czy dla PiS lepszy jest start opozycji w jednym bloku wyborczym czy dwóch, czego chciałoby PSL.

Przegrane przez Koalicję Europejską wybory do europarlamentu doprowadziły do pewnych przetasowań w jej szeregach. Sceptycznie do kontynuowania działań politycznych w takim formacie podchodzi Polskie Stronnictwo Ludowe, które niedługo po majowych wyborach zapowiedziało stworzenie odrębnej inicjatywy - Koalicji Polskiej. Wewnątrz samego PSL-u, wielu działaczom nieszczególnie podoba się koalicja ze skręcającą mocno w lewo Platformą.

Wczoraj na Twitterze lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz opublikował nagranie, w którym przekonywał, że partie opozycyjne powinny pójść w jesiennych wyborach w dwóch blokach. Od tego pomysłu starali się go odwieść politycy PO, m.in. Sławomir Neumann. Platforma chce, by opozycja poszła do jesiennych wyborów w jednym, szerokim bloku.

Wicepremier Gliński, zapytany przez naszą reporterkę, czy wróci temat dekoncentracji mediów, co niedawno sugerował minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, powiedział, że "na pewno potrzebujemy zmian w tym obszarze".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja: utrzymano wyrok ws. Polaka

Zdjęcie ilustracyjne / apreklama

  

Sąd Najwyższy Rosji utrzymał w mocy wyrok dla obywatela RP, oskarżonego o szpiegostwo i skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - podała w poniedziałek agencja TASS, powołując się na służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Służby prasowe FSB poinformowały, że apelację Sąd Najwyższy rozpatrzył 12 września i uznał, że wyrok 14 lat pozbawienia wolności jest zgodny z prawem i uzasadniony.

[polecam:https://niezalezna.pl/277147-polak-skazany-w-rosji-na-14-lat-kolonii-karnej-polskie-msz-pomaga-mezczyznie-i-jego-rodzinie]

Wyrok zapadł 25 czerwca przed sądem w Moskwie. Według informacji mediów rosyjskich Polaka uznano za winnego usiłowania pozyskania tajnych części uzbrojenia - zestawu rakietowego S-300. Komunikat FSB głosił, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl