Ważna deklaracja ministra Sasina. "Trzynasta emerytura" w budżecie na przyszły rok! I to nie koniec...

Minister Jacek Sasin zapowiedział, że "trzynasta emerytura" będzie przyznawana corocznie, oczywiście jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory parlamentarne. "Jeśli PiS wygra i będzie rządziło w kolejnej kadencji, to ten mechanizm "trzynastej emerytury" będzie mechanizmem ustawowym i corocznym" - powiedział w radiowej Trójce.

Jacek Sasin
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Ryszard Petru żegna się z polityką. Jak oznajmił, "wraca do pracy" i będzie zajmował się biznesem. W "Salonie Politycznym" radiowej Trójki tego tematu nie można było pominąć.

"Polska polityka już chyba nigdy nie będzie taka sama. Wstrząsająca informacja. To jest news, który zdominuje dzisiaj serwisy światowe, nie tylko polskie"

– ironizował Jacek Sasin w rozmowie z Beatą Michniewicz.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów odniósł się również do kwestii giełdy nazwisk na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Na pytanie o Fransa Timmermansa, stwierdził jednoznacznie - nie ma o czym mówić.

"Oczekujemy, że szef Komisji Europejskiej będzie kimś, kto będzie dawał rękojmię łagodzenia sporów, szukania kompromisów, a nie narzucania własnego zdania. Tutaj nawet nadziei brakuje. Frans Timmermans pokazał się jako polityk niezwykle konfrontacyjny"

– zaznaczył.

Jacek Sasin poruszył także temat "trzynastej emerytury", która w tym roku po raz pierwszy wpłynęła na konta seniorów. Jak się okazuje, jest plan, by był to stały dodatek - padła nawet jednoznaczna deklaracja.

"Tak, planujemy w budżecie na przyszły rok, założenia tego typu w tej chwili zostały przyjęte. Planujemy tę „trzynastkę” dla emerytów również w przyszłym roku. Mówimy bardzo wyraźnie. Jeśli PiS wygra i będzie rządziło w kolejnej kadencji, to ten mechanizm „trzynastej” emerytury będzie mechanizmem ustawowym i corocznym"

- zapewnił minister Sasin.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jacek Sasin #trzynasta emerytura #Ryszard Petru #Polskie Radio Trójka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo