Skandal z firmą IKEA to... świadoma strategia firmy? To może być klucz do rozwiązania tej zagadki

Zdjęcie ilustracyjne / screen z TVP Info

  

Jak goście programu "#Jedziemy" oceniają postępowanie firmy IKEA, zwalniającej pracownika ze względu na jego poglądy? Oj, było ciekawie! Według Krzysztofa Karnkowskiego to świadoma strategia. "Jest już dawno stwierdzone, że do tej pory największymi klientami były pary bez dzieci, wydające pieniądze na drogie gadżety" - wyjaśnił.

W ostatnim czasie głośno jest o sprawie pracownika, który został zwolniony z firmy IKEA, gdyż sprzeciwił się wartościom promowanym przez firmę w jednym z artykułów. Chodziło oczywiście o popieranie środowiska LGBT. Pracownik zacytował słowa ze Starego Testamentu i... stracił pracę.

O tej sprawie rozmawiano w dzisiejszym programie Michała Rachonia - "#Jedziemy".

"Powiedzmy sobie, terror homopropagandy pokazał się już w pełnej okazałości. I dobrze, że teraz. Na razie jesteśmy na etapie jakichś marszów, ale jak niewiele trzeba by doszło do zmian prawnych, wywracających cały system państwa? Proszę zwrócić uwagę, co się stało w Ekwadorze. Pięć osób wystarczyło, by system uległ całkowitej zmianie. Bądźmy wyczuleni na metodę małych kroków"

- zwrócił uwagę Marian Kowalski.

"Zbyt optymistycznie oceniono, że społeczeństwo polskie jest gotowe, by takie zmiany wprowadzać. Nagle się okazało, że ta karta LGBT Trzaskowskiego i bardzo agresywne marsze nie sprawdziły się. Nie epatuję nikogo tym, że jestem osobą heteroseksualną, mam tolerancję dla inności. Była ulica, były karty LGBT, teraz są korporacje"

- powiedziała Aleksandra Jakubowska.

Zauważyła ona jeszcze jeden istotny fakt dotyczący tej firmy.

"W katalogach IKEI na kraje arabskie, zostały pousuwane wszystkie kobiety. W każdych katalogach pani domu stoi przy kuchni,a tam nie ma tego, nie preferuje się tej formy"

- dodała.

Według Krzysztofa Karnkowskiego, to świadoma strategia firmy.

"Przede wszystkim oprócz ekspansji obyczajowej, jest tu jeszcze kwestia wykreowania konsumenta nie obarczonego rodziną, egoistycznego, który będzie dawał sobie wcisnąć kolejne produkty. Jest już dawno stwierdzone, że do tej pory największymi klientami były pary bez dzieci, wydające pieniądze na drogie gadżety"

- podkreślił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja testuje nową broń! Pocisk hipersoniczny ma być nieosiągalny dla systemów obrony

/ mil.ru

  

W Rosji przetestowano hipersoniczny pocisk przeciwokrętowy Cyrkon, po raz pierwszy wystrzeliwując go z okrętu; próba odbyła się pod koniec stycznia br. na Morzu Barentsa – ujawniają agencji TASS źródła w Północno-Zachodnim Okręgu Wojskowym Rosji.

Rozmówcy agencji powiedzieli, że pocisk wystrzelony został z fregaty Admirał Gorszkow z Morza Barentsa do celu naziemnego na poligonie na północnym Uralu. Zasięg lotu pocisku przekroczył 500 km.

Cyrkon jest hipersonicznym pociskiem manewrującym. Prezydent Władimir Putin wymieniał go wśród perspektywnicznych rosyjskich rodzajów uzbrojenia, określając jego prędkość na ok. 9 machów, a zasięg na ponad 1000 km. Cyrkon wystrzeliwany z okrętów (również podwodnych) będzie zdolny do rażenia celów naziemnych i lądowych. Według mediów rosyjskich pocisk jest testowany od 2011 roku.

Eksperci wojskowi w komentarzach prasowych sugerowali, że Cyrkon stanie się jednym z narzędzi „powstrzymywania”, po które Rosja może sięgnąć, jeśli USA rozmieszczą pociski rakietowe w Europie.

Ekspert wojskowy Wsiewołod Chmyrow mówił w zeszłym roku agencji RIA Nowosti, że Rosja mogłaby rozmieścić Cyrkony na swoich okrętach podwodnych znajdujących się w zachodniej części Atlantyku i wschodniej części Oceanu Spokojnego.

Komentatorzy zwracają także uwagę, że pocisk ma być praktycznie nieosiągalny dla systemów obrony przeciwrakietowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts