Kwestia wolności

  

Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości, do prokuratury trafiają kolejne informacje o możliwym naruszeniu prawa wobec pracowników Ikei. To efekt skandalu, jaki wybuchł po wyrzuceniu z pracy pana Tomasza, który zaprotestował przeciw wymaganiu od niego promowania propagandy LGBT.

Jak wskazał wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, zwolnienie pracownika ze względu na światopogląd czy wyznanie jest złamaniem co najmniej kilku przepisów – zapisanych w Kodeksie pracy, w Kodeksie karnym, a także konstytucji. Stąd zostało wszczęte postępowanie wobec Ikei ws. dyskryminacji, łamania praw pracowniczych i naruszania norm konstytucyjnych gwarantujących wolność sumienia i wyznania. Oczywiście, propagandziści i politycy POstkomuny wchodzą w ten spór w sposób wymarzony – opowiadają głupstwa o homofobii itp. Rozmijają się z powszechnym odczuciem społecznym – nie wolno narzucać ideologii, z którą ktoś się nie zgadza. To oczywista oczywistość i nie ma nic wspólnego z akceptacją lub jej brakiem dla osób LGBT. To kwestia przywiązania do wolności. Jeśli ktoś myślał, że w Polsce narzucanie Polakom przekonań i zachowań, które są sprzeczne z ich tradycją i wiarą, może się udać, srodze się pomylił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts