Policzmy autorytety na Zachodzie

  

Coraz trudniej znaleźć na zachodzie Europy intelektualistów, którzy nie oszaleli na punkcie politpoprawności albo nie kłaniają się lewicowym bożkom. Zwłaszcza trudno o twórców, których dzieła obroniłyby się na półkach mainstreamowych sieci księgarskich.

Spośród coraz mniejszego grona konserwatystów można jednak wymienić Rogera Scrutona, angielskiego filozofa, będącego celem lewackich ataków od 40 lat, czy Michela Houellebecqa, francuskiego pisarza, który rozprawia się z nihilizmem i intelektualnym bankructwem europejskich elit, i robi to w dodatku poprzez wysokie nakłady powieści tłumaczonych na dziesiątki języków. W Polsce lista takich postaci byłaby dłuższa i zawierała nazwiska z różnych dziedzin życia, ale też Polacy lepiej bronią swoich myślicieli niż laicko-muzułmańskie społeczeństwa Wielkiej Brytanii i Francji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts