Piotr Müller komentuje działanie prezydenta A. Dudy. "Czekamy na decyzję Trybunału"

"Prezydent Andrzej Duda miał prawo skorzystać ze swoich konstytucyjnych kompetencji i skierować nowelę Kodeksu karnego do Trybunału Konstytucyjnego, czekamy na decyzję Trybunału"- powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, komentując doniesienia o decyzji prezydenta RP w sprawie nowelizacji Kodeksu karnego.

Piotr Müller
screen z TV Republika

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda zdecydował o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego nowelizacji Kodeksu karnego w trybie kontroli prewencyjnej. W komunikacie Kancelarii napisano m.in., że decyzja prezydenta uzasadniona jest przede wszystkim analizą przebiegu procedury ustawodawczej.

Rzecznik rządu powiedział, że "prezydent miał prawo skorzystać ze swoich konstytucyjnych kompetencji w tym zakresie".

"Czekamy oczywiście na decyzję Trybunału Konstytucyjnego"

- dodał.

"Jednocześnie podtrzymujemy naszą deklarację i konieczność zaostrzenia przepisów dotyczących pedofilii oraz zaostrzenia Kodeksu karnego. Cel dla którego była realizowana ta ustawa jest nadal aktualny"

- podkreślił Müller.

Przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt nowelizacji Kodeksu karnego, zaostrzający kary za niektóre przestępstwa, w tym pedofilskie, został złożony w Sejmie 14 maja. Szybkie tempo prac Izby nad nowelą umożliwiła decyzja marszałka Sejmu o procedowaniu nowelizacji Kodeksu karnego w trybie niekodeksowym. Zdaniem Kancelarii Sejmu prace nad nowelą były zgodne z regulaminem Sejmu.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kodeks karny #nowelizacja #Andrzej Duda #Piotr Müller

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo