Obrońcy godności

  

Nie milkną echa wypowiedzi Adama Bodnara o zatrzymaniu Jakuba A. Kolejne pseudoautorytety prześcigają się, kto bardziej zsolidaryzuje się z rzecznikiem praw obywatelskich. RPO skompromitował się nie tylko absurdalną argumentacją, w której koncentruje się na okolicznościach zatrzymania Jakuba A., opowieściach o budowaniu przez państwo atmosfery linczu, lecz – skupiając się na godności sprawcy – wykazał się przede wszystkim brakiem elementarnej wrażliwości na krzywdę ofiary.

Bodnara spotkała za to zasłużona krytyka nie tylko ze strony obozu władzy, lecz także osób z nią niezwiązanych. Głosy krytyki od razu stały się orężem dla tych, którzy zaczęli kreować rzecznika na ofiarę hejtu i symbol walki o respektowanie praw i godności człowieka. Dobrze by było, gdyby RPO i jego sympatycy równie gorliwie walczyli o godność tych wszystkich, którzy różnią się od nich poglądami, a nie tylko przestępców pokroju Jakuba A.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts