Wiceminister na gorąco skomentował decyzję prezydenta. "Miał takie prawo, my to szanujemy"

Michał Wójcik / ms.gov.pl

  

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik był gościem programu "Wydarzenia i Opinie" na antenie Polsatu News. Odniósł się w nim do najnowszej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o skierowaniu nowelizacji Kodeksu karnego do Trybunału Konstytucyjnego. "Pan prezydent miał takie prawo. My to szanujemy" - powiedział.

Gościem Polsat News był wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Na gorąco skomentował on decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o skierowaniu nowelizacji Kodeksu karnego do Trybunału Konstytucyjnego.

"Pan prezydent wybrał jedną z dróg. Miał prawo w trybie prewencyjnym wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego, ale to niczego nie przesądza. Pan prezydent miał takie prawo i my to szanujemy. Moja ocena jest taka, że mam pełne zaufanie do marszałka Sejmu, jak i jego służb. To jest sprawa leżąca poza rządem. My przedstawiamy projekt i ten projekt jest procedowany"

- przyznał wiceminister Wójcik.

Redaktor Witwicki zapytał ministra Wójcika, czy projekt nie był wprowadzony zbyt szybko "po filmie Sekielskiego". Reakcja była stanowcza.

"Po filmie Sekielskiego? Przepraszam, ale te zmiany były procedowane dużo wcześniej. Są dwa przepisy, które dotyczą kwestii pedofilskich, ale to nie było powodem, dla którego to procedowaliśmy. Tam jest wiele ciekawych rzeczy, jest np. elastyczny system wymierzania kar. Jest walka z przestępczością gospodarczą, realna walka"

- wymieniał Wójcik.

Do sprawy odesłania nowelizacji Kodeksu karnego do Trybunału Konstytucyjnego odniósł się na Twitterze poseł PO Borys Budka. Komentarz był możliwy do przewidzenia: "Kolejny raz prezydent oddaje mecz walkowerem. Zamiast podjąć dojrzałą i męską decyzję i zawetować uchwaloną z rażącym naruszeniem prawa nowelizację Kodeksu karnego, niczym Piłat umywa ręce, wysyłając ją do tzw. Trybunału Konstytucyjnego. Wyrok napisze więc Nowogrodzka. Bohater". Wiceminister Wójcik skwitował to krótko:

"Nie będę się pochylał nad tym, co pan poseł Budka mówi. Pan Budka, tak jak inne osoby, które z nim zasiadają w koalicji, chcieliby, żeby nie było restrykcyjnych kar dla sprawców najcięższych przestępstw. To jest jego sprawa, my sądzimy inaczej"

- zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polsat News, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Doradca Donalda Trumpa odwołuje wizytę w Izraelu! Zamiast do Jerozolimy, poleci... do Waszyngtonu

Jared Kushner (z lewej) / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jeden z najbliższych doradców, a prywatnie zięć Donalda Trumpa Jared Kushner nie weźmie udziału w Światowym Forum Holokaustu. Taką informację z ostatniej chwili podaje Times of Israel.

Według mediów, powodem odwołania wizyty jest pogoda w Davos, gdzie obecnie przebywa Kushner, uczestnicząc w Światowym Forum Ekonomicznym. Kushner zamiast polecieć do Jerozolimy, ma wrócić do Waszyngtonu

W czwartek w Yad Vashem w Jerozolimie odbędzie się Światowe Forum Holokaustu w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Na forum nie przyjedzie też prezydent Andrzej Duda, dla którego organizatorzy nie przewidzieli wystąpienia. Głos ma zabrać natomiast m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, który w ostatnim czasie oskarżał Polskę o udział w Holokauście i rozpętanie II wojny światowej.

[polecam:https://niezalezna.pl/307312-nie-dano-mu-glosu-lecz-na-pewno-go-uslysza-swiatowe-media-opublikuja-przeslanie-a-dudy]

Z wyjazdu do Izraela zrezygnował również prezydent Litwy Gitanas Nauseda. 

- Udam się do miejsca symbolicznego – obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, by złożyć hołd milionom Żydów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej w Holokauście. Chylę też czoła przed 200 tysiącami Żydów, którzy byli naszymi rodakami”

- napisał we wtorek w komunikacie prasowym. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts