Politycy dziękują Służbie Więziennej

"Państwa trud należy do najbardziej odpowiedzialnych, wymaga doskonałego przygotowania i dyscypliny, za które dziś państwu dziękuję" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do funkcjonariuszy Służby Więzienne, odczytanym na obchodach stulecia formacji.

Zdjęcie ilustracyjne
sw.gov.pl

Prezydent przekazał w liście gratulacje i najlepsze życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

W tym uroczystym dniu chcę wyrazić uznanie za państwa rzetelną i ofiarną służbę dla dobra Rzeczypospolitej i jej obywateli

 - podkreślił.

Andrzej Duda podziękował za "codzienną, trudną i wymagającą zaangażowania i poświęcenia pracę, która jest ważna i pożyteczna dla wszystkich rodaków".

Z kolei minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro podkreślił, że "planujemy budować nowoczesne zakłady karne, pawilony więzienne, chcemy poprawiać warunki służby, udoskonalać wyposażenie począwszy od uzbrojenia, poprzez urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa".

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podkreślił zaś w liście, że "na przestrzeni dekad niejednokrotnie funkcjonariusze i pracownicy więziennictwa dali przykład odwagi i przywiązania do bliskich nam wartości".

Centralne Obchody Służby Więziennej stanowią okazję, bym przekazał władzom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Służby Więziennej w całej Polsce słowa uznania za niełatwą i wymagającą pracę, a także za kultywowanie tych tradycji sięgających czasów Niepodległej

 - napisał.

Mateusz Morawiecki podziękował w liście wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej za ich codzienną pracę.

W dniu święta tej formacji życzę jej członkom dalszego owocnego rozwoju i dumy z wypełniania ważnej dla bezpieczeństwa kraju misji. Zapewniam o moim głębokim szacunku i wdzięczności za służbę Polsce

- napisał.

Premier podkreślił, że Służba Więzienna jest jedną z najważniejszych służb mundurowych stojących na straży praworządności i bezpieczeństwa Polaków. Według premiera Służba Więzienna jest formacją nowoczesną, prężną i darzoną szacunkiem.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Marek Kuchciński #Zbigniew Ziobro #Mateusz Morawiecki #Andrzej Duda #Służba Więzienna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo