Broniarz w formie. Jeszcze nie rozmawiał z ministrem, a już nie podobają mu się decyzje szefa MEN

Sławomir Broniarz / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie rozpoczęło się spotkanie ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przed rozmowami szef ZNP Sławomir Broniarz spotkał się z dziennikarzami. W swoim stylu przypomniał o sobie. – Mam nadzieję, że minister Piontkowski przełamie złą tradycję swojej poprzedniczki i że będzie to bardziej merytoryczne spotkanie, odnoszące się do rzeczywistych problemów naszego środowiska, a nie tylko i wyłącznie czcza gadanina – powiedział.

Chęć spotkania i rozmów ze wszystkimi reprezentatywnymi związkami zawodowymi Piontkowski zadeklarował zaraz po objęciu stanowiska ministra edukacji. Jak mówił, zależy mu na spokojnej, merytorycznej rozmowie. Wczoraj szef MEN spotkał się z przedstawicielami Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Dziś po spotkaniu z ZNP minister ma spotkać się z przedstawicielami Forum Związków Zawodowych.

Minister pytany przez dziennikarzy przed czwartkowym spotkaniem z oświatową "S", dlaczego z każdym ze związków spotyka się osobno, odpowiedział, że każdy ze związków ma nieco inne postulaty, co – jak zauważył – pokazały dotychczasowe negocjacje.

"Chciałbym się spotkać z każdym ze związków. A potem, jeśli się uda, ustalić wspólne tematy. Nie widzę przeszkód, byśmy spotkali się w takiej formule, kiedy wszystkie związki razem przyjdą na negocjacje"

– zaznaczył.

Powiedział wówczas także, że chce rozmawiać o tym, jaka jest sytuacja w polskiej szkole, w polskiej edukacji.

"Chcę pokazać te działania ministerstwa, które zostały wykonane w ostatnich miesiącach, porozmawiać o zmianie Karty nauczyciela, która się dokonała. Sejm i Senat przyjęły ostateczną wersję ustawy. Czekamy na podpis pana prezydenta. W związku z tym w ministerstwie przygotowujemy się do przygotowania projektów rozporządzeń, które będziemy opiniowali i wdrażali. Do tego będzie potrzebne zdanie związków zawodowych. To na pewno będzie ten temat, który zdominuje dzisiejsze spotkanie" – ocenił szef MEN.

"Będziemy też rozmawiali o tym, co robić dalej. Dziś na pewno rozstrzygnięć nie będzie, ale być może umówimy się na jakiś sposób dalszego prowadzenia rozmów" – dodał minister.

Spotkanie szefa MEN z ZNP w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" to kolejne z zapowiedzianych przez ministra spotkań ze związkami zawodowymi, jednocześnie pierwsze z przedstawicielami tego związku.

Konferencję prasową przed rozpoczęciem rozmów miał dziś Sławomir Broniarz. I zaczął narzekać.

„Zgodnie z ustaleniami przedstawiciele ZNP spotkają się z ministrem Piontkowskim. Szkoda, że pan minister kontynuuje złą tradycję swojej poprzedniczki, bo to pani minister wybierała związki do rozmów i były związki lepsze i gorsze. Wydaje nam się, że o wiele lepiej, z korzyścią dla obydwu stron byłoby, gdybyśmy spotkali się razem, a nie wyłuskiwali tych, z którymi bardziej warto rozmawiać”

– zaczął Broniarz.

Mam nadzieję, że minister Piontkowski przełamie złą tradycję swojej poprzedniczki i że będzie to bardziej merytoryczne spotkanie, odnoszące się do rzeczywistych problemów naszego środowiska, a nie tylko i wyłącznie czcza gadanina, w czym dominowała minister Zalewska” – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Hiszpańska gmina bez koronawirusa. "Ostatni raz obwarowaliśmy się tak przed wojskami Napoleona"

/ Slowrider at German Wikipedia / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

  

Blisko 1600 mieszkańców gminy Zahara de la Sierra na południu Hiszpanii ma powody do zadowolenia - dotąd nie stwierdzono u nich żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Tamtejszy burmistrz Santiago Galvan podjął decyzję o zablokowaniu wjazdu do tej fortecy, położonej na jednym z andaluzyjskich wzgórz.

Lokalne władze przypominają, że ostatni raz ta średniowieczna miejscowość obwarowała się tak w 1812 roku przed wojskami Napoleona.

Z informacji publikowanych na Twitterze przez władze andaluzyjskiej gminy oraz jej mieszkańców wynika, że skuteczna obrona przez epidemią jest efektem zamknięcia w połowie marca czterech z pięciu prowadzących do Zahary de la Sierra dróg, a także ograniczenia do minimum poruszania się po miasteczku.

"Nie wychodź z domu po zakupy. Sami zrobimy je dla ciebie”

- apeluje za pośrednictwem mediów społecznościowych Galvan.

[polecam:https://niezalezna.pl/320789-ponad-900-zgonow-w-hiszpanii-w-ostatniej-dobie-przybylo-tez-7472-zakazonych]

Burmistrz wyjaśnił hiszpańskiej rozgłośni Onda Cero, że tylko dwie osoby w miasteczku są uprawnione do rozdzielania zakupionej żywności i leków, a jedyna otwarta droga jest stale poddawana kontroli wjeżdżających z towarami pojazdów, a także dezynfekowana przez wolontariuszy.

Dezynfekcja dotyczy też wewnętrznych uliczek średniowiecznej fortecy oraz elewacji budynków i drzwi. Prowadzona jest dwa razy w tygodniu.

- To, że jeszcze nikt u nas nie zachorował, jest najlepszym dowodem na to, że szybkie odcięcie miasteczka od świata było słuszną decyzją

- powiedział Galvan rozgłośni Onda Cero, wskazując, że lokalna społeczność, w której dominują seniorzy, jest “bardzo zjednoczona w walce z epidemią”.

[polecam:https://niezalezna.pl/320487-smutny-rekord-w-hiszpanii-wzrosla-liczba-zakazonych-i-zgonow-w-powodu-koronawirusa]

Światowe media intensywnie opisują przypadek gminy. W ostatnim wpisie na Twitterze burmistrz Galvan pisze: "po prostu chronię moją wioskę i ciężko pracuję".

W całym kraju stwierdzono ponad 117 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, blisko 11 tys. osób zmarło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts