Niezłego Schetyna wybrał szefa sztabu. Brejza nie wyklucza… wyborczej klęski!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Po przegranych przez Koalicję Europejską wyborach do europarlamentu ruchy związane z "uliczną" opozycją pikietują przed biurami m.in. Platformy i Nowoczesnej. Rozgoryczeni Obywatele RP pytają polityków opozycji, czy "w ogóle chcą wygrać wybory". Chyba znamy odpowiedź... Dopiero co nominowany na szefa sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza, w wywiadzie, który ukazał się na portalu gazeta.pl, nie wykluczył, że PiS może uzyskać większość konstytucyjną.

Od kilku tygodni, a dokładniej od wyborów do europarlamentu, uaktywniły się formacje związane z tzw. opozycją uliczną, wśród których prym wiodą Obywatele RP. Znów postanowili zaprotestować, jednak tym razem - pod siedzibami czołowych partii opozycji. Powodem - porażka Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Lider Obywateli RP, Paweł Kasprzak, wskazywał, że u podstaw porażki KE leżały m.in. brak programu i oparcie kampanii wyborczej przede wszystkim na "anty-PiS-ie". Obywatele RP domagają się zmiany w funkcjonowaniu partii opozycyjnych, krytykując przy tym ich obecne kierownictwo. 

"Uliczna" opozycja regularnie pikietuje pod biurami partii wchodzących w skład Koalicji Europejskiej. 

- Przede wszystkim pytamy się, czy opozycja chce wygrać, bo to ostatnio zaczyna budzić wątpliwości

- mówił przedwczoraj dziennikarzom Paweł Kasprzak, który wraz z Obywatelami RP pikietował pod warszawskim biurem PO, gdzie trwało posiedzenie zarządu partii.

Po tym posiedzeniu PO przedstawiła skład sztabu wyborczego w nadchodzącej kampanii wyborczej. Na jego czele stanął poseł Krzysztof Brejza, który niedawno bezskutecznie ubiegał się o mandat eurodeputowanego.

Czy wraz z przedstawieniem nowych sztabowców Platformy uliczna opozycja może liczyć na "nowe otwarcie"? Dziś na stronach gazeta.pl znalazł się krótki wywiad z nowo wybranym szefem sztabu PO i jedna z tych wypowiedzi raczej nie będzie napawać opozycjonistów szczególnym entuzjazmem.

Brejza podkreślał co prawda rangę nadchodzących wyborów, ale z jego słów można odczytać też to, że nie wyklucza wyborczej klęski opozycji.

"Czuje pan presję? To chyba najważniejsza kampania w historii Platformy" - zapytał dziennikarz.

- Pewnie, że czuję (...) Nie chodzi tylko o samą Platformę, ale o Polskę. Jeśli PiS zdobędzie drugą kadencję, a już zwłaszcza większość konstytucyjną, nasz kraj zmieni się nie do poznania

- odpowiedział Krzysztof Brejza.

Sondaże wciąż wskazują na pewne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. W opublikowanym we wtorek badaniu przeprowadzonym przez Kantar, PiS może liczyć na 34 proc. poparcia. Na PO swój głos zamierza oddać 24 proc. wyborców. W Sejmie znalazłyby się jeszcze ugrupowania Roberta Biedronia oraz Pawła Kukiza. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl