Europa dała Putinowi palec

  

To, że większość głosujących w Radzie Europy nie chce dalszych sankcji wobec Rosji, niestety nie powinno dziwić. Rosyjska propaganda jest o wiele bardziej skuteczna niż działania krajów, które chcą powstrzymać agresję Putina, a Rosja używa broni informacyjnej znacznie bardziej efektywnie niż konwencjonalnej. Kraje, które wpuszczają Rosję do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, tworzą zagrożenie dla kolejnych napadniętych.

Nic też dziwnego, że to przede wszystkim sąsiedzi Rosji, mający złe doświadczenia, protestują przeciwko temu. Solidarność europejska nie istnieje, kiedy chodzi nawet o drobne interesy, a cóż dopiero mówić, gdy rozbieżności są poważne. Zarówno nasi potencjalni sojusznicy w UE, jak i przeciwnicy w sprawie Rosji mają bardzo często podobne zdanie, podyktowane krótkofalowymi interesami. Tymczasem rosyjski imperializm zagraża nie tylko krajom bezpośrednio sąsiadującym z państwem Putina, lecz także często bardzo odległym. I wcześniej czy później z powodu współpracy z Rosją te kraje napytają sobie takiej samej biedy, jak wcześniej z powodu fali imigrantów. Krótkowzroczność w polityce mści się wcześniej czy później.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts