Ostra wymiana zdań między Kaletą i rzecznikiem Trzaskowskiego. To TRZEBA ZOBACZYĆ!

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rzecznik prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego znany jest z wielu swoich dość... zaskakujących wypowiedzi i działań, jednak tym razem przeszedł nawet samego siebie. Kamil Dąbrowa postanowił w końcu odnieść się do kwestii braku miejsc w żłobkach w stolicy, o których wielokrotnie alarmował warszawski radny PiS Sebastian Kaleta. Dyskusja, która wywiązała się między Dąbrową i Kaletą jest niezwykle emocjonalna. To po prostu trzeba zobaczyć!

„Panie @sjkaleta powtarzam, bo zakładam, że człowiek po gimnazjum, które powinien Pan skończyć powinien rozumieć podstawowe komunikaty: bezpłatne żłobki publiczne i prywatne do 1400zł będą dla wszystkich dzieci w @warszawa, które będą miały w nich miejsce. ”
- napisał na Twitterze Dąborwa.

Nie dając za wygraną, postanowił sprawę wyjaśnić na przykładzie...
 
„Żeby Pan w końcu skumał:wszyscy warszawiacy nie pójdą do tych żłobków. Na przykład dla Pana, choćby Pan się zaszczepił(mam nadzieję, że Pan to zrobił)i płacił podatki w @warszawa (wierzę, że od dawna Pan płaci) miejsca w publicznym żłobku nie będzie. Sorry!?Teraz Pan to ogaria? ”
- pisał rzecznik prezydenta Trzaskowskiego.

 Na reakcję Sebastiana Kalety nie trzeba było długo czekać.
 
„Poziom rzecznika prezydenta polskiej stolicy... Zachęca mnie Pan do zorganizowania akcji wśród rodziców, którzy tych miejsc nie otrzymają, bo wiemy, że jest i będzie ich tysiące.”
- odpowiedział Kaleta rzecznikowi Trzaskowskiego.


 Sebastian Kaleta dość szybko „zgasił” jednak Kamila Dąbrowę odpowiadając na zaczepkę dot. szczepień:
 
„Panie Kamilu, Bóg, rodzina, szkoła oraz trochę własnego wysiłku zaszczepiły mnie przed jedną, bardzo ważną rzeczą. Przed głupotą. Polecam, nigdy nie jest za późno”.
- napisał na Twitterze Kaleta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hotel na Teneryfie strzeżony przez mundurowych. Ponad tysiąc turystów objętych kwarantanną

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/nextvoyage/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

U Włocha wypoczywającego w hotelu Costa Adeje Palace w Adeje na Teneryfie zdiagnozowano koronawirusa. Wszystkich w hotelu, w tym ponad 1000 turystów, poddano kwarantannie. Jeszcze nie wiadomo, czy są wśród nich Polacy - podała ambasada RP w Madrycie.

Obecność koronawirusa Covid-19 stwierdzono u włoskiego lekarza pochodzącego z Lombardii, który wraz z żoną przebywał na wakacjach w Adeje, na południu hiszpańskiej wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

We Włoszech do tej pory odnotowano zakażenie u ponad 283 osób, a siedem osób zmarło, w tym większość w Lombardii.

[polecam:https://niezalezna.pl/312454-koronawirus-paralizuje-wlochy-ekspert-jestesmy-obecnie-w-stanie-zwiekszonego-zagrozenia]

W Hiszpanii to trzecie potwierdzone zarażenie koronawirusem.

Włoski lekarz poczuł się źle i sam zgłosił się na badania do lokalnego ośrodka zdrowia. Jak poinformował, we Włoszech nie był w bezpośrednim kontakcie z żadnym zakażonym. Pacjenta przewieziono do szpitala na wyspie, gdzie badania w laboratorium mikrobiologii wykazały obecność koronawirusa. Oprócz lekarza jeszcze dwie inne osoby mają zostać przewiezione do szpitala i poddane badaniom – poinformowały służby sanitarne.

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia rozpoczęło działania według przewidzianego w takich sytuacjach protokołu. Wszyscy turyści wypoczywający w liczącym 467 pokoi hotelu zostali objęci kwarantanną. Nikt nie może wejść ani wyjść z hotelu, który jest strzeżony przez mundurowych. Udostępniono specjalną linię telefoniczną.

Wszyscy chorzy w Hiszpanii to cudzoziemcy – oprócz włoskiego lekarza koronawirusa stwierdzono u Niemca przebywającego na wyspie Gomera należącej do Wysp Kanaryjskich oraz u Brytyjczyka na Majorce.

We wtorek premier Pedro Sanchez zapowiedział powołanie komisji międzyparlamentarnej w sprawie środków prewencyjnych i wczesnego wykrywania koronawirusa, stosowanych także w portach morskich i na lotniskach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts