Niepowtarzalny obiad – potrawy z dołu ziemnego

/ Agent36i

  

Sposób przyrządzania posiłków w dole ziemnym nawiązuje do archaicznych zwyczajów wielu pierwotnych plemion, to swego rodzaju "Indiańska kuchnia".

W wykopanym dole rozpalano duże ognisko, które następnie pokrywano płaskimi kamieniami. Gdy kamienie i ziemia w dole były już bardzo gorące, usuwano węgiel  i popiół. Dół wykładano trawą i prawie do pełna napełniano roślinami  i mięsem, dodawano  aromatycznych  ziół.  Na nie kładziono warstwę trawy i warstwę gałęzi. Wszystko przykrywano 10 - centymetrową warstwą ziemi. 

Czy warto zbierać kamienie, kopać dół, ściągnąć z lasu drewno, a potem jeszcze całą noc czekać na efekty? Co otrzymujemy w zamian? Zupełnie odmienny i oryginalny smak jedzenia, uczestniczymy w niezwykłym ceremoniale z odległej historii, integrujemy się z rodziną i znajomymi. Dół ziemny to dobry sposób na urządzenie wspaniałej i smacznej uczty, którą na długo zapamiętają wszyscy jej uczestnicy. Posiłku wtedy nie zjada się w pośpiechu ale celebruje.

Jest to sposób o tyle wygodny, że po ułożeniu mięsa i warzyw i przysypaniu ich ziemią - zapominamy o wszystkim a i tak nic się nie przypali.

Wskazane jest uzyskanie jak największej temperatury ognia więc palimy raczej cienkimi patykami. Po godzinie kamienie powinny być wystarczająco rozgrzane. Zgrabnie wygarniamy resztki ogniska i wkładamy produkty, które chcemy przyrządzić. Mięso najłatwiej zawinąć w folię aluminiową ale możemy wykorzystać odpowiednio wielkie liście np. kapusty czy łopianu. Na wierzch układamy warstwę ziół i na to gorące kamienie. Jeśli użyliśmy ziół, to możemy wybrać czy chcemy mieć upieczone czy ugotowane. Jeśli damy sporą warstwę zielonego, to spowoduje ugotowanie produktów, natomiast cienka spowoduje upieczenie. Czas oczekiwania jest różny, ryby dochodzą dość szybko do 2 godzin, kurczak około 3 godziny, czerwone mięso 4 i więcej. Jeśli zostawimy na dłużej nic się nie stanie, zostawione na noc rano będzie jeszcze ciepłe i nieprzypalone.  Im większe kawałki mięsa tym dłużej będą dochodzić i czas przygotowania może ulec wydłużeniu. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ależ mocne! Radny PiS w dwie minuty pokazał, o co chodzi z in vitro. „Nie wkurzajcie Jezusa!”

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

To było wystąpienie w stylu Ronalda Reagana! I nikogo nie zdziwi, że ze strony Lewicy spotkało się z zarzutem szerzenia nienawiści. Zbigniew Czerwiński, radny PiS, w ciągu trwającej dwie minuty inscenizacji wytłumaczył wszystkim tym, którzy dotąd nie do końca rozumieli, o co chodzi z tym in vitro. Na koniec zwrócił się do tych radnych PO, którzy są katolikami: „Nie wkurzajcie Jezusa! Byłem nie dawno z żoną w Mantui. Tam jest taki świetny fresk pokazujący Jezusa wypędzającego kupców ze świątyni”. Na FILMIE poniżej pokaz, po którym wszystko staje się jasne, zaczyna się w 3 minucie i 24 sekundzie.

Wystąpienie Zbigniewa Czerwińskiego, który w czasach walki z komunizmem używał pseudonimu „Szymon Konarski” i był jednym z prekursorów polskiego happeningu, było odpowiedzią na kulturową wojnę, którą rozpoczął w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak. Przypomnijmy, że w jej ramach prezydent z PO blokuje odbudowę zburzonego przez hitlerowców Pomnika Wdzięczności, z figurą Chrystusa Króla, natomiast wspiera parady gejów i otwiera całodobowe gabinety ginekologiczne. Teraz PO zapowiedziała przeznaczenie 300 tys. złotych na pilotażowy plan finansowania in vitro.

Film z inscenizacji radnego wielkopolskiego sejmiku, po której osoby dotąd średnio zorientowane zaczynają rozumieć, na czym naprawdę polega „niewinna” procedura in vitro, pokazany został w programie „Wywiad z chuliganem”, od 3 minuty i 24 sekundy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts