Spotkanie szefów parlamentów grupy V4

Gdy działamy wspólnie osiągamy bardzo dobre efekty, osiągamy nasze cele w Unii Europejskiej - podkreślał marszałek Sejmu Marek Kuchciński na spotkaniu szefów parlamentów krajów Grupy Wyszehradzkiej dziś w Popradzie na Słowacji.

zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/MarekKuchcinski

- Gdy działamy wspólnie osiągamy bardzo dobre efekty, osiągamy nasze cele w Unii Europejskiej, a nasz głos jest słyszalny i nasz głos jest doceniany i w związku z tym na przyszłość musimy poruszać szereg spraw, które pomogą nam wzmacniać współpracę, także między naszymi parlamentami - mówił Kuchciński po spotkaniu z szefami parlamentów grupy V4.

Kuchciński dodał, że kwestie cyberbezpieczeństwa i wojny informacyjnej to jedno z większych wyzwań dla Europy.

Marszałek dodał, że podczas spotkania mówiono także o wspólnych obawach, na przykład jeżeli chodzi o izolację ze strony Unii Europejskiej.

- Mówiliśmy także o kwestiach, w których Unia Europejska powinna być bardziej dynamiczna przede wszystkim, jeżeli chodzi o przestrzeń cybernetyczną. Musimy być także przeciwwagą dla wszystkich partii eurosceptycznych, które mówią o wystąpieniu z Unii Europejskiej

- mówił Kuchciński.

Przewodniczący czeskiego parlamentu Radek Vondraczek wysoko ocenił słowackie przewodnictwo w grupie Wyszehradzkiej. Docenił między innymi spotkania z parlamentarzystami z Niemiec i krajów Beneluksu.

- Pokazaliśmy naszym partnerom w Unii Europejskiej, że jesteśmy konstruktywni, że potrafimy działać i nie jesteśmy problematycznym regionem, jak nas czasami określają, że mamy swoje wizje, które mogą pomóc Unii Europejskiej - mówił przewodniczący czeskiego parlamentu.

Bardzo dobrze ocenił współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej. - Powinniśmy współpracować w ramach wyborów kandydatów na najważniejsze funkcje w Unii Europejskiej. Myślę, że nasze przewodnictwo będzie kontynuacją słowackiego przewodnictwa - zakończył w Vondraczek.

Przewodniczący parlamentu węgierskiego Laszlo Kover podkreślił, że podczas wyborów na najważniejsze unijne funkcje grupa V4 powinna ściśle współpracować.

- Ważne jest, aby uświadomić sobie, że my rozwiązujemy problemy, a problemy ma Unia na zachodzie. Kolejnym wspólnym tematem są kwestie zmian klimatycznych. Deklarację w tej sprawie uważamy za blef, za coś co jest nieprzemyślane. Nie uświadomiliśmy sobie jeszcze, jaki może mieć wpływ ta deklaracja - mówił Kover.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Karczewski #Słowacja #V4

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo