Spotkanie szefów parlamentów grupy V4

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/MarekKuchcinski

  

Gdy działamy wspólnie osiągamy bardzo dobre efekty, osiągamy nasze cele w Unii Europejskiej - podkreślał marszałek Sejmu Marek Kuchciński na spotkaniu szefów parlamentów krajów Grupy Wyszehradzkiej dziś w Popradzie na Słowacji.

- Gdy działamy wspólnie osiągamy bardzo dobre efekty, osiągamy nasze cele w Unii Europejskiej, a nasz głos jest słyszalny i nasz głos jest doceniany i w związku z tym na przyszłość musimy poruszać szereg spraw, które pomogą nam wzmacniać współpracę, także między naszymi parlamentami - mówił Kuchciński po spotkaniu z szefami parlamentów grupy V4.

Kuchciński dodał, że kwestie cyberbezpieczeństwa i wojny informacyjnej to jedno z większych wyzwań dla Europy.

Marszałek dodał, że podczas spotkania mówiono także o wspólnych obawach, na przykład jeżeli chodzi o izolację ze strony Unii Europejskiej.

- Mówiliśmy także o kwestiach, w których Unia Europejska powinna być bardziej dynamiczna przede wszystkim, jeżeli chodzi o przestrzeń cybernetyczną. Musimy być także przeciwwagą dla wszystkich partii eurosceptycznych, które mówią o wystąpieniu z Unii Europejskiej

- mówił Kuchciński.

Przewodniczący czeskiego parlamentu Radek Vondraczek wysoko ocenił słowackie przewodnictwo w grupie Wyszehradzkiej. Docenił między innymi spotkania z parlamentarzystami z Niemiec i krajów Beneluksu.

- Pokazaliśmy naszym partnerom w Unii Europejskiej, że jesteśmy konstruktywni, że potrafimy działać i nie jesteśmy problematycznym regionem, jak nas czasami określają, że mamy swoje wizje, które mogą pomóc Unii Europejskiej - mówił przewodniczący czeskiego parlamentu.

Bardzo dobrze ocenił współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej. - Powinniśmy współpracować w ramach wyborów kandydatów na najważniejsze funkcje w Unii Europejskiej. Myślę, że nasze przewodnictwo będzie kontynuacją słowackiego przewodnictwa - zakończył w Vondraczek.

Przewodniczący parlamentu węgierskiego Laszlo Kover podkreślił, że podczas wyborów na najważniejsze unijne funkcje grupa V4 powinna ściśle współpracować.

- Ważne jest, aby uświadomić sobie, że my rozwiązujemy problemy, a problemy ma Unia na zachodzie. Kolejnym wspólnym tematem są kwestie zmian klimatycznych. Deklarację w tej sprawie uważamy za blef, za coś co jest nieprzemyślane. Nie uświadomiliśmy sobie jeszcze, jaki może mieć wpływ ta deklaracja - mówił Kover.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Napadli z nożem na taksówkarza. Usłyszeli zarzuty

zdjęcie ilustracyjne / policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 17-latka i 16-latkę, którzy napadli na taksówkarza w Pruszkowie. Oboje usłyszeli zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia; grozi im do 12 lat więzienia - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Do napadu doszło w minioną środę na jednym z niestrzeżonych parkingów. Napad zarejestrowała kamera wewnątrz taksówki, a nagranie trafiło do mediów społecznościowych i na kanał YouTube. Udostępnił je m.in. Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz", który apelował o pomoc w odnalezieniu napastnika i jego towarzyszki.

Na nagraniu widać dwoje młodych ludzi podróżujących taksówką; gdy zbliżają się do celu, taksówkarz podaje cenę za kurs. Wówczas nastolatek pyta kierowcę, czy będzie miał wydać ze stu złotych. Gdy kierowca sięga do portfela, chłopak chwyta go za gardło, przystawiając nóż. "Bierz pieniądze!" - krzyczy do dziewczyny. Następnie oboje uciekają.

W sobotę Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie poinformowała, że po dokonaniu napadu sprawcy udali się na dworzec PKP w Warszawie i wsiedli do pociągu w kierunku Katowic.

"Nie spodziewali się, że pruszkowscy policjanci błyskawicznie ustalili, gdzie się znajdują, i podjęli współpracę z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego w Opocznie. Już po dwóch godzinach od napadu, dzięki sprawnym działaniom policjantów, sprawcy zostali zatrzymani na stacji PKP w Opocznie"

- poinformowała policja.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nastolatkom zarzutu dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

"Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek prokuratury zastosował wobec 17-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące. Sprawę nieletniej rozpatrzył Sąd Rejonowy w Warszawie"

- przekazała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie. Jak dodała, 16-latka również najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia nastolatkom grozi do 12 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl