Śledztwo ws. przywłaszczenia mienia

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72664300

  

- Warszawska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo ws. przywłaszczenia i niekorzystnego rozporządzenia mieniem na szkodę Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych - przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński.

Rzecznik dodał, że zawiadomienie w tej sprawie zostało złożone przez działacza związkowego.

Postępowanie dowodowe jest w toku; prowadzone jest w sprawie; jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego

 - oświadczył prokurator.

W związku ze złożonym zawiadomieniem o podejrzeniu popełniania przestępstwa, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ w Warszawie w dniu 6 czerwca 2019 r. wszczęła śledztwo w sprawie przywłaszczenia mienia na szkodę Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Rady OPZZ Województwa Mazowieckiego

- dodał prok. Łapczyński.

Informację tę potwierdził wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ) Piotr Ostrowski.

Zarzuty dotyczą głównie wydatkowania pieniędzy, które OPZZ, podobnie jak wszystkie organizacje partnerów społecznych, otrzymują na działalność w Radzie Dialogu Społecznego

 - poinformował.

My z każdej złotówki, którą otrzymujemy w ramach RDS, skrupulatnie się rozliczamy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w formie szczegółowych sprawozdań czynionych dwa razy w roku

 - podkreślił.

Dodał, że "ministerstwo nigdy nie zakwestionowało tych sprawozdań".

Ostrowski zwrócił uwagę, że "gdyby MRPiPS kiedykolwiek miało jakiekolwiek wątpliwości, to dofinansowanie zostałoby cofnięte albo musielibyśmy zwracać te środki".

Dotychczas nic takiego nie miało miejsca

 - zaznaczył.

Przedstawiciel OPZZ wskazał również, że "prokuratura nie robi tego z urzędu czy w ramach kompleksowej kontroli, tylko bezpośrednio na wniosek byłego przewodniczącego Rady OPZZ Piotra Szumlewicza, który złożył takie doniesienie do prokuratury i rozsyła o tym informację wszędzie, gdzie tylko się da".

OPZZ jest przygotowane na wszelkie wyjaśnienia z tym związane. Będzie toczone postępowanie, będziemy przedstawiali dokumenty i udzielali stosownych wyjaśnień. Czekamy na pierwsze kroki policji oraz prokuratury i oddajemy się do dyspozycji organów

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl