"Papież jest jeden, to Franciszek"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

"Papież jest jeden, to Franciszek"- powiedział Benedykt XVI w rozmowie, która zostanie opublikowana w piątek na łamach magazynu dziennika "Corriere della Sera". Fragmenty wypowiedzi emerytowanego papieża ogłosił w przeddzień watykański portal Vatican News.

Zacytowano także następujące słowa 92-letniego Benedykta XVI, mieszkającego od swej rezygnacji w 2013 roku w Watykanie:

"Jedność Kościoła jest zawsze w niebezpieczeństwie. Było tak przez całą jego historię. Wojny, wewnętrzne konflikty, tendencje odśrodkowe, groźby schizm. Ale na końcu zawsze przeważała świadomość, iż Kościół jest i musi pozostać jednością"

"Jego jedność była zawsze silniejsza od wewnętrznych walk i wojen" - stwierdził emerytowany papież w rozmowie z publicystą włoskiej gazety. To nawiązanie do podziałów, do jakich doszło w kościelnej hierarchii, głównie z przyczyn doktrynalnych i protestów frakcji konserwatywnej przeciwko niektórym elementom nauczania Franciszka.

Jego wypowiedź o tym, że "papież jest jeden" to odpowiedź na pojawiające się opinie, zgodnie z którymi obecność biskupa Rzymu i jego poprzednika w Watykanie powoduje niejasną sytuację.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rada Naczelna PSL zadecydowała - wpisano w statut postulaty Pawła Kukiza

Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz / Marcin Pegaz / Gazeta Polska

  

"Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę dot. kontynuowania Koalicji Polskiej. Mówimy w niej o wpisaniu do statutu partii postulatów Pawła Kukiza" - poinformował w sobotę lider Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

W sobotę w Warszawie obradowała Rada Naczelna PSL. Szef ludowców powiedział na konferencji prasowej po Radzie, że przyjęła ona uchwałę dotyczącą kontynuowanie Koalicji Polskiej.

Rozszerzenia jej działalności i budowy na fundamencie demokracji, sprawiedliwości i obywatelskości

 - podkreślił.

Mówimy w tej uchwale o przyjęciu postulowanych przez już wiele, wiele lat idei Pawła Kukiza, który mówi o większej demokratyzacji, o demokracji bezpośredniej, o roli ruchów obywatelskich, obywatelskiej kontroli nad wymiarem sprawiedliwości

 - mówił Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL poinformował, że w marcu lub w kwietniu jego ugrupowanie zorganizuje kongres, na którym zostanie podpisane trwałe porozumienie programowe.

Wszystkich, którzy podzielają wartości demokratycznego, sprawiedliwego państwa serdecznie zapraszamy do Koalicji Polskiej

 - podkreślił lider PSL.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts