"Papież jest jeden, to Franciszek"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

"Papież jest jeden, to Franciszek"- powiedział Benedykt XVI w rozmowie, która zostanie opublikowana w piątek na łamach magazynu dziennika "Corriere della Sera". Fragmenty wypowiedzi emerytowanego papieża ogłosił w przeddzień watykański portal Vatican News.

Zacytowano także następujące słowa 92-letniego Benedykta XVI, mieszkającego od swej rezygnacji w 2013 roku w Watykanie:

"Jedność Kościoła jest zawsze w niebezpieczeństwie. Było tak przez całą jego historię. Wojny, wewnętrzne konflikty, tendencje odśrodkowe, groźby schizm. Ale na końcu zawsze przeważała świadomość, iż Kościół jest i musi pozostać jednością"

"Jego jedność była zawsze silniejsza od wewnętrznych walk i wojen" - stwierdził emerytowany papież w rozmowie z publicystą włoskiej gazety. To nawiązanie do podziałów, do jakich doszło w kościelnej hierarchii, głównie z przyczyn doktrynalnych i protestów frakcji konserwatywnej przeciwko niektórym elementom nauczania Franciszka.

Jego wypowiedź o tym, że "papież jest jeden" to odpowiedź na pojawiające się opinie, zgodnie z którymi obecność biskupa Rzymu i jego poprzednika w Watykanie powoduje niejasną sytuację.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dożynki Prezydenckie w Spale rozpoczęte

/ Twitter: @prezydentpl

  

Msza święta z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odprawiona w Kaplicy Polowej AK w Spale (Łódzkie) rozpoczęła w niedzielę Dożynki Prezydenckie. Spalskie święto plonów to tradycja sięgająca 20-lecia międzywojennego.

Po nabożeństwie para prezydencka - wraz z korowodem dożynkowym w strojach ludowych z różnych regionów Polski - przejdzie na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie zaplanowana jest ceremonia dożynkowa w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz wystąpienie Andrzeja Dudy.

Po części oficjalnej prezydent odwiedzi rozstawione na spalskim stadionie Miasteczko Regionów, w którym swoje zwyczaje, regionalne specjalności i kulturę prezentuje każde z 16 województw. Dożynkowe atrakcje - kiermasze i występy - będą trwać przez całą niedzielę, a ich zwieńczeniem będzie wieczorny plenerowy koncert muzyki disco.

Tradycję spalskich dożynek po 62 latach przerwy w ich organizowaniu wskrzesił w roku 2000 prezydent Aleksander Kwaśniewski. W latach 2006-08 święto plonów miało charakter regionalny. W 2009 r. gospodarzem dożynek był Lech Kaczyński, w kolejnych latach - Bronisław Komorowski. Andrzej Duda przyjmie symboliczny dożynkowy bochen chleba po raz czwarty

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl