Państwa NATO zareagowały na porozumienie Polska-USA. Szef MON zdradza szczegóły

/ twitter.com/MON_GOV_PL

  

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że reakcje państw sojuszniczych na podpisane w czerwcu w Waszyngtonie polsko-amerykańskie porozumienie są pozytywne. Szef MON wziął udział w posiedzeniu ministrów obrony państw NATO w Brukseli.

Minister po zakończeniu posiedzenia poinformował, że reakcje państw sojuszniczych na podpisane w czerwcu w Waszyngtonie polsko-amerykańskie porozumienie są pozytywne.

Dlatego, że obecność wojsk Stanów Zjednoczonych wzmacnia NATO - obecność w Europie na wschodniej flance - a więc odstrasza ewentualnego przeciwnika

- wskazał.

Szef MON dodał, że w ten sposób zapewniane jest bezpieczeństwo Polsce, państwom wschodniej flanki NATO, jak i całemu Sojuszowi.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że w Brukseli rozmawiał m.in. z nowym p.o. szefa Pentagonu Markiem Esperem.

Usłyszałem, że zmienił się lider, ale nie zmieniła się misja. Realizujemy więc dalej to wszystko, co rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. Teraz negocjujemy szczegóły, które wypełnią deklarację polityczną zawartą przez naszych prezydentów

 - zaznaczył.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Polecamy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl