Wczoraj utonęły cztery osoby

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/gsp2902/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

We środę utonęły cztery osoby - poinformowało dziś na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zgodnie z danymi policji od początku czerwca utonęło już 96 osób.

W specjalnej infografice RCB przypomniało też o zasadach bezpieczeństwa, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą. RCB podkreśla, że nigdy nie należy wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, ani skakać do wody w nieznanych miejscach.

Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie można wypływać na materacu daleko od brzegu, ani pływać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Należy stosować się do poleceń ratownika oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku czy rowerze wodnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pierwszy przypadek koronawirusa w Iraku

/ PublicDomainPictures

  

W Iraku odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Zainfekowany to Irańczyk, student teologii w świętym dla szyitów mieście Nadżaf w środkowym Iraku.

Mężczyzna przyjechał do Iraku, zanim rząd w Bagdadzie zamknął granice w czwartek i zakazał wjazdu z Iranu osobom, które nie są obywatelami Iraku - przekazał resort w komunikacie.

"Stało się jasne dla ministerstwa, że wyniki badań laboratoryjnych próbek pobranych od studenta teologii, obywatela Iranu, który przyjechał do kraju, zanim (...) zapadła decyzja o zaprzestaniu podróży, ujawniły, że ma koronawirusa"

- napisano w komunikacie ministerstwa zdrowia.

AFP zauważa, że Irak, który ma całkowicie zrujnowany system opieki zdrowotnej, przyjmuje u siebie wielu pielgrzymów i studentów z sąsiedniego Iranu. W Iranie odnotowano jak dotąd największą po Chinach kontynentalnych liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa. Irak jest zatem na pierwszej linii, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się epidemii - uważa AFP.

Władze w Bagdadzie, zaniepokojone sytuacją w Iranie oraz ogłoszeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Kuwejcie, z którym Irak również graniczy, zamknęły swą granice z tymi dwoma krajami.


Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ponad 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 77 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2592 zmarły. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd 33 zgony – 12 w Iranie, 7 w Korei Płd., 5 we Włoszech, 4 w Japonii, 2 w Hongkongu, po jednym na Filipinach, na Tajwanie, i we Francji - podała agencja AP w swoim najnowszym bilansie, powołując się na chińską państwową komisję zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts