Gdzie najchętniej wyjeżdżają Polacy? Wśród najczęściej wybieranych kierunków na wakacje Grecja i Turcja

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/mucahityildiz

  

Turcja i Grecja to najczęściej wybierane przez Polaków kierunki zagranicznych wakacji - poinformowała Polska Izba Turystyczna. Turcja, po kilku latach spadku popularności, w tym sezonie wróciła i to od razu na podium.

- Według danych rezerwacyjnych multiagentów, członków Polskiej Izby Turystyki (PIT) rok 2019 to powrót kierunków przez kilka lat mniej obecnych na rynku: Turcji, Egiptu i Tunezji

- powiedziała rzecznik prasowa Polskiej Izby Turystyki Ewa Kubaczyk.

Dodała, że Turcja była w tym roku liderem wczesnej rezerwacji, zwłaszcza przed weekendem majowym. Rzecznik zaznaczyła, że obecnie zajmuje wraz z Grecją czołową lokatę.

- Oba kierunki wybrało ponad 20 proc. klientów biur podróży

 - podała Ewa Kubaczyk.

Według PIT wśród polskich turystów popularnością cieszą się też Bułgaria, Hiszpania i Egipt oraz Tunezja i Albania.

- Chętnie też jeździmy na wakacje do Włoch i Chorwacji. Ta ostatnia najczęściej jest rezerwowana z dojazdem własnym, co wpływa na stosunkowo niską cenę

- podała.

Jak zaznaczyła Kubaczyk, w tym sezonie przeważająca liczba klientów biur podróży wybiera pobyt w hotelu o wysokim standardzie, w tym wyżywienie all-inclusive. "Według branżowego portalu Travelplanet.pl w tym roku wzrosły rezerwacje wakacji w najwyższym, pięciogwiazdkowym komforcie z 23 do 27 proc., na co wpływ ma wysoka pozycja Turcji postrzeganej jako kraj, który oferuje hotele 5-gwiazdkowe w najlepszych cenach" - tłumaczyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowe przypadki zakażenia na Mazurach

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/irtlach0/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

O trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach poinformował dziś rzecznik warmińsko-mazurskiego wojewody Krzysztof Guzek. W sumie do tej pory zachorowały 83 osoby.

Służby wojewody poinformowały, że obecnie zdiagnozowane przypadki dotyczą młodego mężczyzny oraz kobiety i mężczyzny w średnim wieku; wszyscy pochodzą z powiatu iławskiego a zakażenie odbyło się poprzez tak zwaną transmisję lokalną. Chorzy pozostają w domach.

Według danych z poniedziałku, do tej pory w regionie zachorowały 83 osoby; jedna zmarła, a pięć wyzdrowiało. Najwięcej chorych pochodzi z powiatu nowomiejskiego - 26, potem z miasta Elbląga - 14, z powiatu iławskiego - 11, z Olsztyna - 7 osób, z powiatu olsztyńskiego i elbląskiego - po 5 chorych, z braniewskiego i ostródzkiego - po 4 zakażonych, po dwóch z oleckiego i piskiego i po jednym chorym z powiatów: szczycieńskiego, kętrzyńskiego i giżyckiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts