Sukces Polski

  

Od blisko czterech lat przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości walczą na forum Unii Europejskiej o przepisy chroniące dzieci, które są odbierane rodzicom. Te działania odniosły skutek – we wtorek zostało przyjęte rozporządzenie zwane Bruksela II Bis, które w imieniu rządu przedstawił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Dzięki niemu we wszystkich krajach UE obowiązywać będzie jednolita zasada poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej i językowej dziecka, gdy trafia ono do rodziny zastępczej. O tym, że jest to niezwykle ważne, nikogo nie trzeba chyba przekonywać. Szkoda, że stało się to tak późno – przez okres rządów PO-PSL polscy rodzice, którym odbierano dzieci w Niemczech, odbijali się od urzędniczych drzwi. Przedstawiciele rządu Donalda Tuska, a później Ewy Kopacz nie interweniowali, gdy polskie dzieci były umieszczane w muzułmańskich, obcojęzycznych rodzinach. Mimo to – jak podkreślali ówcześni rządzący – stosunki z kanclerz Angelą Merkel i przywódcami Unii Europejskiej były doskonałe. Dopiero „skłócony ze wszystkimi” rząd Zjednoczonej Prawicy doprowadził do tego, że dzieci w UE (i to nie tylko polskie) zostały objęte należytą ochroną tożsamości kulturowej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts