Pietrzak przeczytał zdanie wypowiedziane przez Dulkiewicz. A komentarz już był bez ogródek...

/ screen TVP Info

  

"Ilość bzdur w jednym zdaniu jest fascynująca" - tak legendarny artysta i satyryk Jan Pietrzak skomentował fragment wystąpienia prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Będąc gościem Michała Rachonia w programie "Minęła 20" zwrócił uwagę, że Dulkiewicz nie mówi wprost kto odpowiada za II wojną światową.

Niedawno Jan Pietrzak obchodził imieniny, a na koncercie z tej okazji pojawiło się wiele znanych postaci.

Prowadzę kabaret, nie uprawiam dyplomacji...

- powiedział artysta.

I dzisiaj mieliśmy kolejne tego potwierdzenie. Jan Pietrzak był gościem w audycji "Minęła 20" na antenie TVP Info.

Redaktor Michał Rachoń ze zdziwieniem zauważył, że satyryk pojawił się w studio z kartką.

- Pierwszy raz - przyznał J. Pietrzak.

Okazało się, że ma spisany krótki fragment z niedawnego wystąpienia Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Chcę zacytować fantastyczne zdanie: "w Gdańsku 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie, ale też dzięki solidarnej postawie wielu rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce.” Czyli to co zaczęło się 80 lat temu w Gdańsku, napaść na Polskę, właśnie rozpoczęło przemiany demokratyczne. Poza tym co znaczy "rozpoczęła się"? Sama się rozpoczęła?

- pytał gość M. Rachonia.

- Niemcy nie istnieją w wypowiedzi pani prezydent. Jaki reżim? Jakie zniewolenie? Ilość bzdur w jednym zdaniu jest fascynująca. To jest sprawa, która wpisuje się w szerszy kontekst - podkreślił Jan Pietrzak.

Redaktor Rachoń przypominał, że te słowa padły w kontekście Westerplatte.

- Pani prezydent uważa. i pewnie jej otoczenie, że ci obrońcy bronili wolnego miasta Gdańska. A tam ginęli żołnierze Rzeczpospolitej Polski, którzy bronili swojej ojczyzny. Całej! - mówił J. Pietrzak. - Ona nie używa słowa Niemcy. Nie wie, że Niemcy napadli na Polskę? To jest coś zdumiewającego.

- To jest pewna niefrasobliwość? - pytał redaktor Rachoń.

- Pełna świadomość. Przecież to od lat się dzieje - jednoznacznie stwierdził Jan Pietrzak.
   

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl