Pietrzak przeczytał zdanie wypowiedziane przez Dulkiewicz. A komentarz już był bez ogródek...

/ screen TVP Info

  

"Ilość bzdur w jednym zdaniu jest fascynująca" - tak legendarny artysta i satyryk Jan Pietrzak skomentował fragment wystąpienia prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Będąc gościem Michała Rachonia w programie "Minęła 20" zwrócił uwagę, że Dulkiewicz nie mówi wprost kto odpowiada za II wojną światową.

Niedawno Jan Pietrzak obchodził imieniny, a na koncercie z tej okazji pojawiło się wiele znanych postaci.

Prowadzę kabaret, nie uprawiam dyplomacji...

- powiedział artysta.

I dzisiaj mieliśmy kolejne tego potwierdzenie. Jan Pietrzak był gościem w audycji "Minęła 20" na antenie TVP Info.

Redaktor Michał Rachoń ze zdziwieniem zauważył, że satyryk pojawił się w studio z kartką.

- Pierwszy raz - przyznał J. Pietrzak.

Okazało się, że ma spisany krótki fragment z niedawnego wystąpienia Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Chcę zacytować fantastyczne zdanie: "w Gdańsku 80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, która przyniosła reżim i zniewolenie, ale też dzięki solidarnej postawie wielu rozpoczęły się przemiany demokratyczne w Polsce.” Czyli to co zaczęło się 80 lat temu w Gdańsku, napaść na Polskę, właśnie rozpoczęło przemiany demokratyczne. Poza tym co znaczy "rozpoczęła się"? Sama się rozpoczęła?

- pytał gość M. Rachonia.

- Niemcy nie istnieją w wypowiedzi pani prezydent. Jaki reżim? Jakie zniewolenie? Ilość bzdur w jednym zdaniu jest fascynująca. To jest sprawa, która wpisuje się w szerszy kontekst - podkreślił Jan Pietrzak.

Redaktor Rachoń przypominał, że te słowa padły w kontekście Westerplatte.

- Pani prezydent uważa. i pewnie jej otoczenie, że ci obrońcy bronili wolnego miasta Gdańska. A tam ginęli żołnierze Rzeczpospolitej Polski, którzy bronili swojej ojczyzny. Całej! - mówił J. Pietrzak. - Ona nie używa słowa Niemcy. Nie wie, że Niemcy napadli na Polskę? To jest coś zdumiewającego.

- To jest pewna niefrasobliwość? - pytał redaktor Rachoń.

- Pełna świadomość. Przecież to od lat się dzieje - jednoznacznie stwierdził Jan Pietrzak.
   

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ślubowanie cesarza Japonii

Cesarz Naruhito podczas obrzędów / twitter.com / @ENERGY888FM

  

Cesarz Japonii Naruhito ślubował dzisiaj podczas ceremonii intronizacji wypełniać obowiązki symbolu państwa. W uroczystościach w Pałacu Cesarskim w Tokio wzięli udział szefowie państw i inni dostojnicy z ponad 180 krajów świata.

[polecam:https://niezalezna.pl/269714-japonia-ma-nowego-cesarza-quotmam-szczera-nadzieje-na-szczescie-dla-ludziquot]

Przysięgam, że będę postępował zgodnie z konstytucją i wywiążę się z moich obowiązków jako symbolu państwa i jedności narodu

- oświadczył Naruhito przed około dwoma tysiącami uczestników ceremonii, w tym następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem.

Żywię nadzieję, że Japonia będzie dalej się rozwijać i przyczyniać się do przyjaźni i pokoju wśród społeczności międzynarodowej oraz do dobrobytu ludzi dzięki nieustającym wysiłkom i mądrości ludzkiej

- podkreślił cesarz.

Naruhito jest pierwszym japońskim władcą urodzonym po II wojnie światowej i pierwszym, wychowanym wyłącznie przez rodziców. Wstąpił na tron 1 maja po pierwszej od ponad 200 lat abdykacji cesarskiej w Japonii. Jego ojciec, 85-letni Akihito, abdykował po ponad 30 latach panowania. Akihito był pierwszym japońskim cesarzem, który wstąpił na tron na zasadach dyktowanych przez powojenną, pacyfistyczną konstytucję Japonii, która określa jego rolę jako symbol narodu.

Poprzedni cesarz Hirohito, w imię którego japońskie wojsko walczyło w II wojnie światowej, uznawany był jeszcze za żyjące bóstwo. Cesarz Japonii nie ma obecnie władzy politycznej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl