Kandydat PiS do komisji weryfikacyjnej

zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/wiktor.klimiuk/

  

Radny m.st. Warszawy Wiktor Klimiuk jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do uzupełnienia składu komisji weryfikacyjnej. Pismo w tej sprawie wpłynęło już do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Jak wynika z dokumentu, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa, grupa posłów klubu Prawa i Sprawiedliwości w piśmie do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wycofuje poparcie dla radnego m.st. Warszawy Jacka Ozdoby (PiS), który miał pierwotnie uzupełnić skład komisji weryfikacyjnej. Głosowanie nad jego kandydaturą było już w harmonogramie głosowań na ostatnim posiedzeniu Sejmu w czerwcu, ale ostatecznie zostało zdjęte z porządku obrad.

W piśmie, którego adresatem jest marszałek Kuchciński, grupa posłów PiS wysuwa nową kandydaturę, również radnego PiS w Warszawie - Wiktora Klimiuka. Do reprezentowania wnioskodawców w tej sprawie został upoważniony poseł Krzysztof Kubów.

Głosowanie nad kandydaturą Klimiuka ma się odbyć na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowane jest na przyszły tydzień.

Klimiuk powiedział, że sprawami lokalowymi zajmuje się nie tylko jako radny.

- Zanim zostałem radnym pracowałem w różnych WZL-ach [Wydziałach Zasobów Lokalowych], ZGN-ach [Zakładach Gospodarowania Nieruchomościami], więc wiem dosyć dobrze jak te wydziały w skali warszawskiej działają, jakie są problemy z tzw. czyścicielami kamienic. Myślę, że ciekawe będzie wykorzystanie tej wiedzy w komisji weryfikacyjnej, dlatego że widziałem te sprawy od środka i od zewnątrz

- mówił radny.

Po wyborze do PE Patryka Jakiego, który pełnił funkcję przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, powstał wakat na tym stanowisku. Nowym szefem został dotychczasowy zastępca Jakiego Sebastian Kaleta. Do obsadzenia w komisji zostały dwa miejsca - wiceprzewodniczącego oraz członka komisji. Na to pierwsze stanowisko Kaleta rekomendował posła PiS Pawła Lisieckiego.

Wiktor Klimiuk jest doktorem nauk prawnych, adwokatem i wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2016 r. jest także doradcą Ministra – Koordynatora Służb Specjalnych. W latach 2014–2018 był przewodniczącym klubu radnych PiS w Dzielnicy Białołęka, a w latach 2015-2018 przewodniczącym Rady Dzielnicy Białołęka. Klimiuk był współtwórcą programu samorządowego Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie oraz autorem ogólnowarszawskiego planu zwiększenia przejrzystości w działaniu władz warszawskich, zwłaszcza w aspekcie kontaktów z deweloperami.

W Radzie Warszawy Klimiuk zasiada w komisjach: ładu przestrzennego, infrastruktury i inwestycji, rewizyjnej i statutowo-regulaminowej. Sprawuje też funkcję sekretarza klubu PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rebelianci porwali dwa statki

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Dwa statki należące do Korei Płd. zostały porwane przez rebeliantów Huti na Morzu Czerwonym - podało dzisiaj południowokoreańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Wcześniej powiązana z rebeliantami telewizja Al-Masirah informowała o przejęciu 3 jednostek.

W sumie rebelianci Huti przejęli trzy statki, z czego dwie jednosti to statki holujące platformy wiertnicze należące do Korei Południowej - powiedział agencji Reutera wysoko postawiony przedstawiciel służb dyplomatycznych w Seulu.

Operowały one w południowej części Morza Czerwonego - podał ze swej strony rzecznik międzynarodowej koalicji zwalczającej rebelię Huti pod wodzą Arabii Saudyjskiej.

W poniedziałek siły jemeńskiego rebelianckiego ruchu Huti podały, że "przechwyciły podejrzany statek" na Morzu Czerwonym - jednostkę, holującą południowokoreańską platformę wiertniczą. Lider wspieranych przez Iran Hutich Mohammed Ali al-Huti oświadczył, że "podejrzany" statek zostanie uwolniony, jeżeli uda się potwierdzić, że należy do Korei Południowej.

Jemen pogrążony jest w chaosie od 2011 roku, gdy społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rządom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Wojna trwa tam od 2015 roku. Po stronie popieranego przez Zachód prezydenta al-Hadiego stoi koalicja sunnickich państw Zatoki Perskiej pod wodzą Arabii Saudyjskiej. Siły Huti, którzy pochodzą z północy kraju, wspierane są przez Iran i owarcie zwalczają rząd al-Hadiego.

W marcu 2015 roku, gdy interwencję w Jemenie rozpoczęła Arabia Saudyjska wraz z sojusznikami, konflikt uległ umiędzynarodowieniu. Jest on często postrzegany jako wojna zastępcza, prowadzona przez szyicki Iran i sunnicką Arabię Saudyjską w rywalizacji o dominującą pozycję w regionie.

Jej konsekwencją są zniszczenia i głód w Jemenie. ONZ mówi o najpoważniejszej katastrofie humanitarnej, z jaką mają do czynienia Narody Zjednoczone, w ostatnich latach - właśnie w Jemenie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl