Film jest rozwinięciem krótkiego metrażu tegoż samego reżysera, lecz nad scenariuszem pracował tym razem doświadczony autor Blair Butler (animowany serial „Slasher School”, seria „Attack of The Show!”):

Myślę, że wielką zasługą Blaira było dodanie pewnych tonów, które wzbogaciły kluczową postać Bird, uczłowieczyły ją, sprawiły, że jej los nie jest widowni obojętny 

– podkreśla Klevberg.

Ważne było, abyśmy mogli identyfikować się z Bird, wręcz pokochać ją za to, że ma w sobie tak wiele empatii. Jest istotą niemal zupełnie pozbawioną egoizmu, ale sztuka polegała na tym, by widz poczuł, że jest szlachetna w sposób naturalny, niewymuszony. 

- dodaje twórca.

Ta jasna tonacja zawarta w postaci Bird skutecznie kontrastuje z otaczającym ją zagrożeniem i mrokiem. W bohaterkę wcieliła się znana z serialu „Kumple” brytyjska aktorka Kathryn Prescott.

Uważam, że tworząc kino gatunkowe, należy konstruować postaci wielowymiarowe, zwracać uwagę na to, co je spotkało przed akcją filmu

– przekonuje reżyser.

Jestem przekonany, że Kathryn oddała złożoność postaci Bird z mocą i prostotą, wręcz doskonale. 

- stwierdza Klevberg.

Nastolatka Bird Fitcher (Prescott) kupuje w antykwariacie tajemniczy aparat. Polaroid czasy świetności ma już za sobą, ale jest wciąż sprawny. Grupa przyjaciół uznaje go za doskonały gadżet na zbliżającą się imprezę, ale niedługo potem osoby uwiecznione na zdjęciach zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie i powstrzymać wydarzenia prowadzące do tragicznego końca? „Polaroid” w kinach od 28 czerwca!