Dostało się Bodnarowi i Rzeplińskiemu! „Te słowa nie licują z powagą urzędu. Są pod publiczkę”

Katarzyna Gójska i prof. Zdzisław Krasnodębski / screen z TV Republika

  

"Mamy do czynienia z podwójnymi standardami" - tak prof. Zdzisław Krasnodębski w programie "W Punkt" na antenie Telewizji Republika ocenił zachowanie Adama Bodnara i Andrzeja Rzeplińskiego, którzy stanęli w obronie Jakuba A. - podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki. Jako kontrprzykład prof. Krasnodębski podaje sprawę zabójstwa Pawła Adamowicza.

Jakub A. - podejrzany o morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin - dość nieoczekiwanie zyskał obrońców w postaci Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara i byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Obaj uważają, że policja zbyt surowo potraktowała A. podczas zatrzymania. Co sądzi o tym dzisiejszy gość programu "W Punkt" na antenie Telewizji Republika?

"To wyjątkowa sytuacja, bo rzadko była aż tak wyraźna obrona. Nie przyglądałem się temu, jak traktowano tego podejrzanego. Zawsze mi się przypomina, kiedy parę ładnych lat temu byłem w USA i tam był taki przypadek, gdzie skuto nastolatkę, która usiłowała jeść frytki w metrze i nikt się specjalnie tym nie oburzał. Są takie kraje, gdzie policja bardzo ostro interweniuje"

- mówił prof. Zdzisław Krasnodębski.

Jak w takim razie ocenić zachowanie Bodnara i Rzeplińskiego? Prof. Krasnodębski stwierdza jednoznacznie...

"Tu mamy oczywiście do czynienia z podwójnymi standardami. Wszyscy byli przejęci, w związku z ofiarą aktu przemocy, prezydentem Adamowiczem i zupełnie nie zwracano uwagi na prawa czy uprawnienia sprawcy. Nikt się specjalnie nad nim nie rozczulał. Oprócz zasadniczych różnic światopoglądowych, to jakiś element naszej walki politycznej. Te słowa pana Rzepińskiego o mięsie itd., to nie licują z powagą kogoś kto był prezesem Trybunału Konstytucyjnego. To słowa pod publiczkę, pobudzające emocje. Chce się wykazać na siłę, że państwo polskie staje się zamordystyczne"

To jednak nie koniec. Gość redaktor Katarzyny Gójskiej przypomniał o tym, że podwójne standardy występują także w kwestiach światopoglądowych i jest to element zorganizowanej kampanii.

"Podobne są przypadki, jeżeli chodzi o profanację symboli. Jeżeli chodzi o symbole chrześcijańskie, to jest to traktowane łagodnie. Jeżeli zdarza się coś,co narusza poczucie moralne strony lewicowej, to jest krzyk na całą Europę. To jeden z elementów tej kampanii. Szeroko rozumianej opozycji brakuje tematów, więc ciągle muszą szukać"

- powiedział prof. Krasnodębski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl