Otwarcie wiaduktu w Ostródzie. Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk dziś po południu uczestniczył w otwarciu dla ruchu mostu nad torami w Ostródzie. Podczas otwarcia powiedział, że „rząd PiS realizuje inwestycje, które przez kilkadziesiąt lat pozostawały w sferze obietnic”. Dodał, że mieszkańcy mniejszych miejscowości „też mają prawo do dobrej komunikacji”.

Burmistrz Ostródy przyznał, że mieszkańcy miasta czekali na tę inwestycję kilkadziesiąt lat.

„Utrapieniem było stanie w korkach przed przejazdem kolejowym”

– powiedział burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak.

"Polska jest jedna. Ostróda to też miejsce, gdzie ludzie cierpią w korkach. Każdy ma prawo, nie tylko mieszkaniec Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Wrocławia, korzystać z dobrej komunikacji. Rząd PiS realizuje te przedsięwzięcia, które nie były robione latami”

– powiedział minister infrastruktury. Dodał, że cele rządu jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym, a jednym z celów do poprawy sytuacji jest Fundusz Dróg Lokalnych.

„W tym roku wydamy na drogi lokalne 6 mld zł, w przyszłych latach kolejne pieniądze. Zrobimy to po to, by przywrócone połączenia autobusowe mogły być realizowane”

– dodał Adamczyk.

W czasie otwarcia mostu Adamczyk podkreślił, że na realizację inwestycji zdecydował się poprzedni burmistrz Czesław Najmowicz (PiS). Adamczyk przyznał, że podczas rozmów o inwestycji przestrzegał burmistrza, że budowa sparaliżuje miasto, co może się odbić na wyniku wyborów samorządowych.

„Mało jest takich samorządowców, polityków, którzy mówią: nieważne jaka będzie reakcja, ważne, że wiadukt powstanie. Jest szansa, trzeba ją zrealizować. Gratuluję tym, którzy się zdecydowali na realizację”

– mówił Adamczyk i personalnie kilka razy wymienił Czesława Najmowicza i pochodzącego z Ostródy posła PiS Zbigniewa Babalskiego. Najmowicz ostatnie wybory w Ostródzie przegrał.

Most nad torami w Ostródzie zbudował Budimex za 29 mln zł, z czego ponad 15 mln pochodziło z budżetu państwa, gmina miejska Ostróda wydała na tę inwestycję ponad 13 mln zł. Prace budowlane trwały od marca 2018 roku.

W otwarciu wiaduktu uczestniczyło ok. 200 mieszkańców Ostródy. Po nowym moście jako pierwsze przejechały pojazdy zabytkowe i motocykle.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl