Otwarcie wiaduktu w Ostródzie. Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk dziś po południu uczestniczył w otwarciu dla ruchu mostu nad torami w Ostródzie. Podczas otwarcia powiedział, że „rząd PiS realizuje inwestycje, które przez kilkadziesiąt lat pozostawały w sferze obietnic”. Dodał, że mieszkańcy mniejszych miejscowości „też mają prawo do dobrej komunikacji”.

Burmistrz Ostródy przyznał, że mieszkańcy miasta czekali na tę inwestycję kilkadziesiąt lat.

„Utrapieniem było stanie w korkach przed przejazdem kolejowym”

– powiedział burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak.

"Polska jest jedna. Ostróda to też miejsce, gdzie ludzie cierpią w korkach. Każdy ma prawo, nie tylko mieszkaniec Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Wrocławia, korzystać z dobrej komunikacji. Rząd PiS realizuje te przedsięwzięcia, które nie były robione latami”

– powiedział minister infrastruktury. Dodał, że cele rządu jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym, a jednym z celów do poprawy sytuacji jest Fundusz Dróg Lokalnych.

„W tym roku wydamy na drogi lokalne 6 mld zł, w przyszłych latach kolejne pieniądze. Zrobimy to po to, by przywrócone połączenia autobusowe mogły być realizowane”

– dodał Adamczyk.

W czasie otwarcia mostu Adamczyk podkreślił, że na realizację inwestycji zdecydował się poprzedni burmistrz Czesław Najmowicz (PiS). Adamczyk przyznał, że podczas rozmów o inwestycji przestrzegał burmistrza, że budowa sparaliżuje miasto, co może się odbić na wyniku wyborów samorządowych.

„Mało jest takich samorządowców, polityków, którzy mówią: nieważne jaka będzie reakcja, ważne, że wiadukt powstanie. Jest szansa, trzeba ją zrealizować. Gratuluję tym, którzy się zdecydowali na realizację”

– mówił Adamczyk i personalnie kilka razy wymienił Czesława Najmowicza i pochodzącego z Ostródy posła PiS Zbigniewa Babalskiego. Najmowicz ostatnie wybory w Ostródzie przegrał.

Most nad torami w Ostródzie zbudował Budimex za 29 mln zł, z czego ponad 15 mln pochodziło z budżetu państwa, gmina miejska Ostróda wydała na tę inwestycję ponad 13 mln zł. Prace budowlane trwały od marca 2018 roku.

W otwarciu wiaduktu uczestniczyło ok. 200 mieszkańców Ostródy. Po nowym moście jako pierwsze przejechały pojazdy zabytkowe i motocykle.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ślubowanie cesarza Japonii

Cesarz Naruhito podczas obrzędów / twitter.com / @ENERGY888FM

  

Cesarz Japonii Naruhito ślubował dzisiaj podczas ceremonii intronizacji wypełniać obowiązki symbolu państwa. W uroczystościach w Pałacu Cesarskim w Tokio wzięli udział szefowie państw i inni dostojnicy z ponad 180 krajów świata.

[polecam:https://niezalezna.pl/269714-japonia-ma-nowego-cesarza-quotmam-szczera-nadzieje-na-szczescie-dla-ludziquot]

Przysięgam, że będę postępował zgodnie z konstytucją i wywiążę się z moich obowiązków jako symbolu państwa i jedności narodu

- oświadczył Naruhito przed około dwoma tysiącami uczestników ceremonii, w tym następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem.

Żywię nadzieję, że Japonia będzie dalej się rozwijać i przyczyniać się do przyjaźni i pokoju wśród społeczności międzynarodowej oraz do dobrobytu ludzi dzięki nieustającym wysiłkom i mądrości ludzkiej

- podkreślił cesarz.

Naruhito jest pierwszym japońskim władcą urodzonym po II wojnie światowej i pierwszym, wychowanym wyłącznie przez rodziców. Wstąpił na tron 1 maja po pierwszej od ponad 200 lat abdykacji cesarskiej w Japonii. Jego ojciec, 85-letni Akihito, abdykował po ponad 30 latach panowania. Akihito był pierwszym japońskim cesarzem, który wstąpił na tron na zasadach dyktowanych przez powojenną, pacyfistyczną konstytucję Japonii, która określa jego rolę jako symbol narodu.

Poprzedni cesarz Hirohito, w imię którego japońskie wojsko walczyło w II wojnie światowej, uznawany był jeszcze za żyjące bóstwo. Cesarz Japonii nie ma obecnie władzy politycznej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl