"Apelujemy do wszystkich demokratycznych partii politycznych oraz do środowisk obywatelskich i organizacji pozarządowych o utworzenie obozu reformy państwa z programem narodowej zgody i budowy państwa, którego podstaw aksjologicznych i prawnych nikt nie będzie kwestionował"

- wskazali Obywatele RP informując o planowanej akcji.

Jak podkreślili, Obywatele RP mają swój program, ale... nie chcą go narzucać.

"Chcemy skonfrontować nasz program z programami polskich partii, chcemy debaty o przyszłości Polski"

- wskazali.

"Na naszych banerach są hasła: Jedna lista demokratów wyłoniona w prawyborach do Sejmu; Konstytucyjna większość, ustrojowa reforma kraju; Obywatelski Senat. Z tymi postulatami staniemy w najbliższych dniach w Warszawie przed siedzibami partii"

- wskazali.

Jak doprecyzowali w środę od godz. 10 będą pikietować pod siedzibą Platformy Obywatelskiej, w czwartek o tej samej porze pod siedzibą PSL, a w piątek również od godz. 10 - pod siedzibą Nowoczesnej.

"Pikiety przed siedzibami partii demokratycznych odbędą się również poza Warszawą, m.in. w Łodzi"

- zaznaczyli.

Obywatele RP przypomnieli jednocześnie, że na początku czerwca pikietowali w tej sprawie przed Radami Krajowymi PO, Nowoczesnej i SLD.

"Wcześniej przekazaliśmy nasze żądania na ręce demokratycznych partii politycznych, m.in. PO, Nowoczesna, SLD, PSL, Wiosna Roberta Biedronia"

- napisali na swojej stronie internetowej.

Obywatele RP wielokrotnie protestowali przeciwko rządowi. Ich pikiety wielokrotnie kończyły się blokowaniem dróg czy próbą blokowania marszów. Nie raz interweniowała policja. Czy przed siedzibami partii będzie spokojnie? Przekonamy się w najbliższych dniach.