Włamywacze na „akcję” wzięli... dziecięcy kocyk

zdjęcie ilustracyjne / TheDigitalWay; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem odpowiedzą dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 34 i 37 lat nie to jest jednak w tym wszystkim najdziwniejsze. W niemałe zdziwienie funkcjonariuszy wprawił „sprzęt”, w który wyposażeni byli złodzieje, jak i obiekt, który wzięli sobie za cel...

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia o włamaniu do jednego z budynków położonych w pobliżu szpitala w Chełmie.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze sprawców. Był to 37-letni mieszkaniec Chełma. Jak się okazało mężczyzna wraz ze swoim kompanem przy użyciu... dziecięcego kocyka i młotka wybili szybę w oknie. Byli przekonani, że znajdą wewnątrz budynku kasetkę z dużą ilością pieniędzy. Gdy jednak nie znaleźli swojego łupu chcieli uciec przez to samo okno.

Jednemu z nich oddalenie się uniemożliwił pracownik ochrony, który o zdarzeniu powiadomił stróżów prawa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Policjanci zatrzymali wczoraj drugiego sprawcę, którym okazał się 34-letni chełmianin. Dzisiaj z jego udziałem wykonywane były dalsze czynności procesowe. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
- informuje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl