Polski policjant uratował na wakacjach Rosjanina. "Może mówić o wielkim szczęściu"

/ policja.pl

  

Mł. asp. Sebastian Kosterna, na co dzień pełniący służbę w Samodzielnym Oddziale Prewencji Policji w Radomiu, uratował podczas urlopowego wypoczynku w Bułgarii Rosjanina. "To był moment. Przepłynął kilkadziesiąt metrów, by wyciągnąć dryfujące w morzu ciało" - czytamy o wyczynie polskiego policjanta na stronach policji.

Wszystko działo się w poniedziałkowe przedpołudnie. Mł. asp. Sebastian Kosterna podczas wakacyjnego wypoczynku z rodziną w Słonecznym Brzegu (Bułgaria) nad Morzem Czarnym zauważył dryfujące w morzu ciało. Bez zbędnej zwłoki skoczył do wody na ratunek.

"Wspólnie z inną osobą wyciągnął mężczyznę na brzeg. Natychmiast przystąpił do udzielania pierwszej pomocy. Udrożnił drogi oddechowe, wykonał oddechy ratownicze. Skutecznie. Mężczyzna odzyskał przytomność"

- czytamy na stronach policji.

Polski policjant jeszcze przez kilkanaście minut, wraz z innymi osobami, zajmował się poszkodowanym, aż do czasu przyjazdu służb ratowniczych.

Uratowany mężczyzna okazał się Rosjaninem.

"Obywatel Rosji może mówić o wielkim szczęściu, że trafił na policjanta z Radomia, który ma przeszkolenie medyczne"

- pisze polska policja.

Mł. asp. Sebastian Kosterna, który uratował mężczyznę, na co dzień pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Radomiu. W policji służby od 2005 r., a od 2011 r. jest przeszkolonym ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: policja.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki: "Japonia to nasz partner strategiczny. Podobnie jak Polska przez lata żyła w cieniu Rosji"

Spotkanie premierów Polski i Japonii / twitter.com /@PN_PMO

  

"Japonia jest jednym z głównych partnerów Polski w rejonie Azji i Pacyfiku, naszym partnerem strategicznym" - oświadczył w poniedziałek w Tokio premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z Polonią i przedstawicielami środowisk kultury, nauki i biznesu japońskiego.

Cieszę się, że Japonia jest jednym z głównych partnerów Polski w rejonie Azji i Pacyfiku, jest partnerem absolutnie strategicznym, bo podobnie jak Polska przez ostatnie lata, wieki, żyła w cieniu Rosji. Dziś na pewno dużym wyzwaniem dla Japonii jest rosnąca potęga Chin, ale też Rosja

 - mówił Morawiecki.

Widać wyraźnie, że jakkolwiek jesteśmy od siebie daleko, to dużo więcej nas łączy, niż cokolwiek by mogło nas dzielić w tym wymiarze strategicznym

 - dodał premier.

[polecam:https://niezalezna.pl/306852-premier-z-wizyta-w-tokio-zaprosil-do-polski-japonskich-producentow-i-inwestorow]

Morawiecki zachęcał również obecnych na uroczystości japońskich biznesmenów do inwestowania w Polsce m.in. w obszarze infrastruktury. Szef rządu akcentował także możliwość współpracy z Japonią w zakresie energetyki.

Podczas uroczystości w ambasadzie RP w Tokio ambasador Paweł Milewski wręczył w imieniu prezydenta RP Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Tokimasie Sekiguchiemu - tłumaczowi literatury polskiej i popularyzatorowi kultury i języka polskiego w Japonii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts